Home » Vjersha dhe Poezi

//

Mjafton klikoni mbi titullin e vjershës për ta lexuar vjershën.

Vazhdimisht do të shtohen vjersha kshtuqë na vizitoni. www.rapitful.blogspot.com

Nëse doni mund dërgoni( këtë email adrapitful@hotmail.com) vjershat apo poezitë tuaja dhe ne do ti postojm këtu. 

 Nëse doni vjersha dhe poezi poashtu mund të klikoni mbi:Poezi dhe Vjersha

Vjersha për pranverën
Vjersha për shkollën
Vjersha për mësuesen dhe mësuesin
Vjersha dhe poezi për Adem Jasharin Poezi për 1 qershorin nga Rrezarta Halimi
Vjershë për 1 qershorin nga Etrita Aliu
Vjershë për 1 qershorin
Vjershë apo poezi për Arsimin
Vjershë apo poezi për dimrin
Poezia me titull XHAXHI PIKTORI
Poezia me titull KUSH PUNON KA
GËNJESHTRA
Poezi apo vjershë për dordolecin
LOTI I GJYSHES poezi nga Gëzim Ajgeraj
Poezi(vjershe) per 8 marsin
Poezi apo vjershe per festat e prinderve(per 7 dhe 8 marsin) 

Vjershë apo poezi pë trenat nga Rifat Kukaj
Vjershë apo poezi për diktatorët nga Rifat Kukaj

Të mësojmë

Vjershë për atdheun
Acar
i gjelbëruar – vjershë nga Emirë Krasniqi
Adem
Jashari
– vjershë nga Lirie Sopa
Agim Ramadani – poezi
nga Agim Doçi
Aktualiteti nga Agon
Bislimi 
Albatrosi
Anatomia e pritjes
Arita nga Agon Bislimi 
Ariu
Asaj 
Asaj qe shkoj
Atdheu
Atdheu – Naim Frashëri
Atdheu – vjershë nga Fjolla Dobranja
Atdheu poezi nga
Arbëreshë Kuqi
Atdheu  poezi
nga Egzona Livoreka
Autobusi  
Babai im  –
vjershë nga Leonora Gashi
Babait tim në kurbet vjershë nga Elvira Nuredini
Ballkoni
Besa – Besë – ANDON ZAKO ÇAJUPI 
Bora
Bretkosa
Bukuria
Buqja
Buzët 
Ç ‘do të bëhem
Ç’u Mbush Mali
Lasgush Poradeci 
Çerdhen do ta ruaj
Cjapi
Ç’ke harruar moj Valbonë
Çukapiku
Daja im – vjershë nga
Arife Gashi
Dallëndyshe eja
Filip Shiroka 
Dallëndyshja
DASHURI ENGJËLLORE
poezi nga Kadrije Meniqi
Dashuria
Dashuria – Poezi nga
Andon Zako Çajupi
Dedikuar nënës
Delja
Dëshira
Dëshira  poezi
dashurie
Dëshiroj të jem
Dëshmorët – vjershë
nga  Donita Bytyçi
Dëshmori
Dhelpra
Dielli dhe hëna– vjershë nga Eneida Emini
Dimri – poezi nga
Liridon Hyseni
Dita e parë e shkollës    vjershë nga Uranik Jonuzi
Djali Shqiptar – Hil
Mosi 
Dje dhe sot -poezi
nga Ibrahim Abedini
Dua – Asdreni 
Dua   
vjershë nga Donjeta Bytyçi
Duart tona
DY DESH poezi nga
Agim gashi Drenica
E marta
Edhe sonte – Poezi
nga Marigona Tasholli – Ferizaj
Elefanti
Eli, Eli
Ëma
Emin Duraku 
poezi nga Fatlinda Koraçi
Ëndërr – vjershë nga
Muhamet Rexhepi
Erdhën piromanët

Erdhi pranvera
vjershë shkruar nga Korab Fazliu
Erdhi vjeshta
Ervehaja
Eshte Drite e Zotit
ETJE E MERGUAR
poezi nga Mimoza Bici
Falja
Falma gabiminnga
Agon Bislimi
Fatet
Fatihaja e njeriut
Festa e shkollës
vjershë shkruar nga Agim Beqiraj 
Festivali i kafshëve
Fjala
Fjalët e qiririt
Flamuri kuqezi
Gentiana Gashi
Flutura
Foka
Fshati
i pabanuar

Fyelli i Bariut
Gabimi i Mirelës

ch_client = “raptoscop”;
ch_width = 468;
ch_height = 90;
ch_type = “mpu”;
ch_sid = “Hot”;
ch_color_site_link = “0000AB”;
ch_color_title = “0000AB”;
ch_color_border = “FFFFFF”;
ch_color_text = “000000”;
ch_color_bg = “FFFFFF”;

Gimi u lag
Gjaku i lirisë
Gjinkalla
Gjirafa
Gjuha jonë – Naim Frashëri
Gjuha Shqipe – Naim Frashëri 
Gjuha shqipe – poezi nga Leart Bajgora
Gjuha Shqipe -Gjergj Fishta
Gjuha Shqipe Ismail Kadare 
Gjyshja 
Gjyshja ime – vjershë nga Riona
Bajrami
Globi
Gomari
Hapa-dollapa
Hey nga Agon Bislimi
Himni i Flamurit-Asdreni 
Huti
I dashur Atdhe -Asdreni 
Iriqi
Iriqi i sëmurë
Ismail
Qemali
  vjershe nga Elmedina Lamallari
Jam e vogël
Kam një harmonikë
Kam një qengj, që ha bar 
Kënga e rosave
Kënga e ziles
Kënga e zogut
Kenguri
KËTU – poezi nga Adem
Zapluzha
Koha vrapon – Xhevahir Spahiu
Kosova – poezi nga Arbenita Jonuzi
Kosova – poezi nga Diellza Tafili
Kosovë – poezi nga Elton Reka
Kristal
Ku janë ata djem të ri -Pjetër Budi
Kufitari
Kujtimet shkollorenga Agon Gashi
Kujtimi i borës vjershë për fëmijë
Kukulla ime
Kur bie shi – Mehmedali Hoxha
Kur kthehem nga shëtitja
Kurbeti 
KURRË NUK TË HARROJ  poezi nga
Hasime Hoti
Kush m’i fali duart – vjershë për
fëmijë
Lavdi Zotit
Lepuri
Lepuroshi
Lepurush
Lepurushi im
Letrat 
Libri
Libri poezi nga Ermira Syla
Lidhja e Prizrenit
Liria
Loti poezi dashurie
Lufta e fundit në Kosovë
Lulja
Lulja ime
Lutje Allahut– poezi
islame
Macja
Macja dhe miu
Macja dhe qeni
Maçoku 
Mali
Malli per atdheun nga Ylfete Dedaj
Margaritarët e gjuhës(shkronjat)
MBETEN VEQ KUJTIMET
poezi nga Bahtir Latifi
Mbuloi zia Çamërinë
vjershë nga populli
Më mungon – poezi nga
Bledar Maliqi
Më thanë
Mëmëdheu – Andon Zako
Çajupi
Mësuese – vjershë nga
Hygertë Jupa
Mësuese vjershë nga Luan Qafëzezi
Mësueses sime – poezi
nga Deliza Demiri 
Mësueses time të parë
Mësuesja – vjershë
nga Adelina Mamaqi
Mësuesja ime
Migjeni flet
Miku i vërtetë– Andon
Zako Çajupi
Miku im 
Milingona
Miri vogël
Mosnga Agon Bislimi

MOS ME BEJ QEJFIN! –
POEZI NGA BAJAME HOXHA
MOS THUAJ ASGJË
poezi nga Sokol Demaku
Motra ime fisnike
Naim Frashëri-Dritëro Agolli
Në dhe të huaj  
nga Agon Bislimi
Në je ! – poezi nga
Anjeza Sakaj
Në klasë të parë
vjershë nga Elsa Ibërhysaj
Nëna
Nëna – vjershë nga Rumeja Kadiri
Nëna ime
Nëna ime – poezi nga
Geta Abazi
Nëna ime lan tesha me një gisht
Nënë e Baba unë i dua
Nënë, moj e mira nënë
Nënës
Ngjala
Një fjalë  nga
Agon Bislimi
Një natë pa gjumë
Njëqind vjet 
poezi nga Ilir Loku
Njeri!
Ke sy, por, a sheh?

Njeriu
Njihe veten
O miku im
O, sa bukuri ka tufa
Naim Frashёri 
Ogiçi
Ora ime 
Pa dashni mos jeto nga Agon Bislimi
Pa me thuaj
Pa shkronja – poezi nga Migena Likaj
Pa tynga Agon Bislimi
Para varrit të komandantit
Pastërtia  
vjershë për fëmijë
Patat 
Pavarësia – poezi nga
Jalldyze Sopa
Pavarësia – vjershë
nga Burbuqe Durguti
Pavarësia e Kosovës
vjershë nga Agon Stublla 
Pavarësia e Kosovës
vjershë nga Ahmet Veliu
Peizazhi i pyllit të zgjuarnga Dritëro Agolli 
Pëllumbi i bardhë
Për Mëmëdhenë – Mihal
Grameno
Për një shkronjë
Per Pejgamberin Muhamed a.s
Për shoqen që ndërroi qytet -vjershë nga Sigi Janku
Për ty mësuese
Përkujtim dhe falenderim 
Pinguini
Plepi
PO VUAJ E PO TRETEM
poezi nga Nehat Jahiu
Poema e Mjerimit
Poezi islame nga Aisheja, 11-të vjeçare,
SHBA
Poezi për 8 marsin
Poezi per 17 shkurtin
Poezi per 17 shkurtin edhe
nje poezi
Poezi
per 17 Shkurtin
– Poezi tjeter
Poezi për Adem Jasharin
Poezi per Adem Jasharin nga Albiona
Bislimi
Poezi
per Kosoven
nga Vehbi Sylejmani
Poezi per nenen nga
Korab Isufi
Poezi per pranveren
Poezi per pranveren nga Adhurim Kuqi
Poezi per pranveren nga Jozef Veseli
Poezi
per shkollen

Poezia
17 shkurti

Pranë
Lapidarit
nga Faton Bislimi
Pranvera
Pranvera
Pranvera – vjershë nga Zemane
Jaha 
Pranvera – vjershë tjetër
Pranvera e Stebleves – poezi nga Venka
Capa
Pranvera vjershe
Pranvera– vjershë nga Albina Jasiqi
Pranvera vjershe nga Arta Fejzullahu

Pranvera
vjershë nga Hil Mosi
Pranvera 
vjershe nga Andi Reçica
PRES
! – poezi nga Lili Bimi
Prindërit – poezi nga Daors Hoti
Pry pry delëza
Pse
Pulëbardha 
Qëndisja e flamurit
Qëndresa e Njeriut – poezi nga Delvina
Kërluku
Qeni
Qershi e Prizrenit
Qershia

Qershia
Qiell
me fal nje pikez shiu

Qukapik o qukapik 
Qyteti i lashtë
Rexhep Akllapi – vjershë nga Anduena
Bytyçi
Rinisë
Roboti i lodhur
Rosa
Rrëqebulli 
Sa gëzim ka lumi
Sa të dua Shqipëri – Asdreni
S’bie shi pa re
Semafori
Senet ndryshun nga Agon Bislimi 
Shetita deri ne kufi
Shiu
Shkolla ime vjershë nga Rexhep Hoxha
Shkolla ime  vjershë nga Arta
Mjeku
Shkolla jonë – vjershë nga Fejzi
Bojku 
Shkolla më thërret   vjershë
nga Ardian Tora
Shkolla vjershë nga Era Avdyli 
Shkronjat
Shoku imnga Egzona Gashi
Shpell e Dragobisë
Shqipëri, o jetëgjatë – Naim
Frashëri 
Shqiponjanga Xhevahir Spahiu
Shtëpi e lidhjes
Shtigjeve
drejt pavarësisë

Sikur
S’jetoj në Vendin Tim

Ska mo nga Agon
Bislimi
Stinët
Te bregu i detit – Zef Serembe
Të kujtoj
Të kujtoj nga Parajsa nga Agon
Bislimi 
Tefik
Çangë

Thëllëza
Ti, Shqipëri, Më Jep Nder -Naim
Frashëri
Tigri
Tire, Tire
TOKËS QË NA FALI– poezi nga Liri Loshi
Trëndafili 
Trishtimi
i hënës

Trojet
tona
  poezi nga Shpresa Hysa
Unë
bija jote Kosovë – nga Drilona Isufi
Unë jam fëmijë i luftës – poezi nga
Vanesa Haliti
Urithi
Uroj atdheut
Vaji i bylbylit – Ndre Mjeda 
Vajza e mamit
Vallja
e luleve
– Lasgush Poradeci 
VDEKJE T’PAPARA -poezi nga Violeta Gashi

Vendlindja ime
Vera
Vetmia
dhe dashuria
  nga Agon Bislimi
Viçi
Vjersha për Adem Jasharin
Vjersha per mesuesen
Vjersha
për shkollën

Vjershe per 17 shkurtin
Vjershe
per 28 nentorin
nga Suhejla Topojani
Vjershe
për 7 marsin

Vjershe per 7 marsin nga Jehonë
Meholli
Vjershe per 7 marsin nga Medinë Osmani

Vjershe per 7 marsin  nga Brikenë
Meha
Vjershe per abetaren 
nga Shahbaze Vishaj
Vjershe per Adem Jasharin
kryetrimi i legjendës
Vjershe
per Adem Jasharin
nga Pranvera Gajtani
Vjershe per Adem Jasharin  nga
Albenita Gashi
Vjershe per Adem Jasharin  nga
Laura Fazliu
Vjershe per adoleshencen nga Fitore
Gashi
Vjershe per Agim Bajramin nga Liron
Bela 
Vjershe per babain nga Armend Ahmeti
Vjershe per Dhjetorin
Vjershe
per enderren
nga Mbresa Abazi
Vjershe per femijet nga Albina Qorri
Vjershe per flamurin
Vjershe
per Gushtin

Vjershe
per Janarin

Vjershe
per Kosoven
nga Albiona Bislimi
Vjershe per librin nga Vjosa Shaqiri
Vjershe per Majin
Vjershë për Matematikën
Vjershe
per Marsin

Vjershë për 8 marsin
Vjershe
per mesuesen
nga Lulevera Malsiu
Vjershe per motren nga Arbenita Abazi
Vjershe per nenen nga Edina Zymberi
Vjershe per Nentorin
Vjershe
per pranveren

Vjershe
per pranveren

Vjershe
per pranveren

Vjershë
për Pranverën

Vjershë për pranverën
Vjershe
per pranveren
nga Altina Nika
Vjershe
per pranveren
nga Butrint Vitia 
Vjershe
per pranveren
nga Butrint Vitia
Vjershe per pranveren nga Elmedina
Berisha
Vjershe
per pranveren
nga Festina Berisha
Vjershe
per pranveren
nga Leonora Goga
Vjershe
per pranveren
  nga Edona Jaku
Vjershe
per Prillin

Vjershe
per Qershorin 

Vjershe
per shkurtin

Vjershe
per shtatorin

Vjershe
per Tetorin

Vjershe
per vellaun
nga Valon Osmani
Vjershe
per veren

Vjershe per vjeshten  nga Samire
Spahiu
Vjershe per ylberin
Vjershe per yllin e detit
Vjershe per Yllin nga Nora Restelica
Vjershe per zebren
Vjershe per zhapinin
Vjershe
per zogun
nga Denisa Kadriu
Vjeshta
– vjershë nga Xhevahir Spahiu 
Vuaj per ty
Xhepi im i vogël
Xhixhimësi
Xixëllonja
Zemër e përflakur – poezi nga Adelina
Dokja
Zogu dhe djali – vjershë nga Naim
Frashëri 
Zoti dhe njeriu


vjersha per femije,vjersha shqip,vjershe,vjersha te bukura,vjersha,vjershe,vjersha te shumta,vjersha per te vegjel,vjersha per parashkollor,vjersha parashkollor

Reklama