Vikendi përvëluese në Kosovë

Vikendi-përvëluese-në-Kosovë Vikendi përvëluese në Kosovë

Por ky mot i nxehtë nuk pritet zgjasë shumë, sepse nga Atlantiku verior fusha presionit ulët me masa ftohta ajrore, do depërtojnë fillim javës mbi vend, do sjellin sërish mot freskët dhe me reshura shiu.

21.07-22.07 – Mot i nxehtë dhe kryesisht me diell.
23.07 – Paradite mot kryesisht me diell. Pasdite vranësirat do shtohen, e priten zhvillime shtrëngatave me shi.

24.07 – Mot i freskët, kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu, vende-vende do jenë intensive. Pasdite mundësi edhe për bubullima.
25.07 – Mot kryesisht me vranësira dhe me shi. Pasdite priten edhe shtrëngata shpërndara me shi.

fundjavë temperaturat do shënojnë ndjeshëm rritje mbi vlera mesatare, ndërsa fillim javës do pësojnë rënie. Minimalet do luhaten nga 14C deri 16C, e maksimalet nga 31C deri 33C, e ditën e martë do zbresin deri 22C.
Do fryjë erë mesatarisht e fuqishme nga perëndimi-jugperëndimi 4-13m/s.

Shtypja atmosferike, gradualisht do zbres nën vlera normale.

Vikendi-përvëluese-në-Kosovë Vikendi përvëluese në Kosovë

Horoskopi, 21 korrik 2018

Dashi

Sot për ju pritet një ditë e mjaft intensive dhe me zhvillime kryesisht pozitive aspektin profesional. Nga ana tjetër, duhet përfitoni nga harmonia rrezaton Afërdita planin sentimental.

 

Demi

Sot, ka shumë ngjarë shumë prej jush jenë protagonistë ose qendër vëmendjes,  prandaj duhet keni kujdes mos bini vetëkënaqësi, çka mund jetë kundër produktive.

 

Binjakët

Ndoshta nuk do jetë ndonjë ditë ashtu siç do dëshironit për financat tuaja, pasi është akoma shpejt për bërë bilance, por aspektin sentimental do jetë një ditë shumë interesante.

 

Gaforrja

Marrëdhëniet shumë mira jo vetëm me partnerin por edhe me gjithë ata ju rrethojnë do t’ju vlejnë edhe një ditë aspak favorshme, siç janë gjasat jetë kjo e sotmja.

 

Luani

Me Marsin një pozicion papërshtatshëm gjërat nuk ka se si shkojnë mirë edhe pse ju mundoheni mos bini moralisht kur nuk ju ecën. Mund t’ju ecë shumë dashuri.

 

Virgjëresha

lindurit e kësaj shenje sot mund kenë te Hëna një aleat shumë, çka do bëjë dita planin afektiv jetë shumë e mirë. Keni nevojë për një mbështetje, por hezitoni kërkoni ndihmë.

 

Peshorja

Baraspesha shenjën tuaj do sjellë ekuilibra edhe raportet tuaja me tjerët. Mundohuni mos nxitoheni e gjykoni me qetësi për problemet ju dalin. Fusha sentimentale duket mjaft aktive.

 

Akrepi

Ndoshta do t’ju duhet ndryshoni diçka sot, ose planet tuaja ose sjelljen raport me një tjetër, për shmangur një përplasje mund jetë e pakthyeshme. Nuk keni pse e refuzoni ndihmën e dikujt.

 

Shigjetari

Sot ju këshillohet tregoheni kudo e çdo gjë shumë matur, sepse  nga një hap i hedhur gabim mund bëjë ti thoni lamtumirë një ëndrre vjetër. hapur ndaj partnerit.

 

Bricjapi

Edhe për ju është Merkur ai do t’i japë gjallëri jetës suaj, sidomos pjesën e dytë ditës, aftësia juaj për marrë përgjegjësi do jetë një anë shumë pozitive një marrëveshje.

 

Ujori

Planeti i kuq sot është një pozicion tillë stimulon te ju fantazinë dhe momente kritike do arrini gjeni zgjidhje gjeniale. Kujdes nga tendenca për t’u kapur me këdo edhe për vogëlsira.

 

Peshqit

Marsi shenjën tuaj, ju jep jo vetëm stimujt dhe energjitë e nevojshme për cilat vërtet kini nevojë, por edhe aftësi bindëse dhe  komunikueshmëri raportet me të  tjerët.

Lexo më shumë

Rinovon dhe Bottas, të Mercedes deri në fund të 2019

Mercedes konfirmoi lajmin nëpërmjet një komunikate faqen e internetit tij dhe rrjetet sociale.
Finlandezi, u transferua te Mercedes nga Williams vitin 2017 ka fituar 3 gara dhe është ngjitur 5 herë podium. Vitin e kaluar ai luajti një rol rëndësishëm fitoren e titullit pestë radhazi Mercedes për konstruktorë.
Valtteri Bottas nuk e fshehu kënaqësinë për nënshkrimin e kësaj kontrate re me skuderinë gjermane. “Jam shumë krenar janë pjesë e kësaj skuadre. Do vazhdoj jap maksimumin për arritjen e objektivave tanë. Puna e madhe paguhet gjithnjë”, ishte komenti i Valtteri Bottas profilin e tij rrjetin social “Twitter”.

Rinovon dhe Bottas, të Mercedes deri në fund të 2019

Mercedes konfirmoi lajmin nëpërmjet një komunikate faqen e internetit tij dhe rrjetet sociale.
Finlandezi, u transferua te Mercedes nga Williams vitin 2017 ka fituar 3 gara dhe është ngjitur 5 herë podium. Vitin e kaluar ai luajti një rol rëndësishëm fitoren e titullit pestë radhazi Mercedes për konstruktorë.
Valtteri Bottas nuk e fshehu kënaqësinë për nënshkrimin e kësaj kontrate re me skuderinë gjermane. “Jam shumë krenar janë pjesë e kësaj skuadre. Do vazhdoj jap maksimumin për arritjen e objektivave tanë. Puna e madhe paguhet gjithnjë”, ishte komenti i Valtteri Bottas profilin e tij rrjetin social “Twitter”.

Vazhdon pritja deri në pesë orë në Merdare

Vazhdon-pritja-deri-në-pesë-orë-në-Merdare Vazhdon pritja deri në pesë orë në Merdare

Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar, ka njoftuar se hyrje-daljen e pikës kufitare Merdare, vazhdon ketë pritje gjata. Pritjet zgjasin 300 minuta, apo 5 orë, ndërsa kolona dy kahet është e gjatë 1500 metra.

Pritje ka edhe pikën kufitare Dheu i Bardhë, ku hyrje pritet deri 120 minuta, apo 2 orë, ndërsa dalje pritja është shumë e vogël.

Pritjet e mëdha kufi janë për shkak ardhjes numrit madh mërgimtarëve, cilët po i shfrytëzojnë pushimet verore për ardhur vendlindje.

Këtë zgjidhje e do Moska për Kosovën

Për problemin e Kosovës, Moska do një zgjidhje pranueshme për Serbinë. Kështu ka thënë premten zëdhënësja e Ministrisë Punëve Jashtme Rusisë, Marija Zaharova.

Ne kundërshtojmë fuqimisht afatet artificiale dialogun Beograd-Prishtinë. Duke nisur nga fakti se një zgjidhje për problemin e Kosovës është e mundur vetëm kushtet e pranimit saj nga ana e Serbisë”, tha Zaharova për agjencinë e lajmeve Beta.“Pozicioni i Rusisë është ky proces duhet respektojë drejtën ndërkombëtare dhe se guri themeltar për zgjidhur çështjen e Kosovës është Rezoluta 1244 e Këshillit Sigurimit OKB, nën cilin Kosova është pjesë integrale e Serbisë”, tha ajo kur u pyet për përgjigjen e Moskës nëse Beogradi dhe Prishtina arrijnë një marrëveshje pa përfshirjen ose konsultimin e Moskës rreth saj.

The post Këtë zgjidhje e do Moska për Kosovën appeared first on XL Press – Communications Media.

Liverpooli ia mësyen Amerikës për miqësore – Klopp me kujdes të veçantë për Shaqirin

Ekipi i Liverpoolit, i udhëhequr nga trajneri Jurgen Klopp, do zhvillojë pjesën e fundit përgatitjeve për sezonin e ri, Shtetet e Bashkuara, ku do zhvillojë edhe sia ndeshje para sezonale.

delegacionin ka udhëtuar Amerikë, janë përfshirë gjithsej 29 lojtarë dhe Xherdan Shaqiri, mirëpo, ai nuk do udhëtojë me ekip dhe nuk e ka sigurt paraqitjen miqësoret ekipi i zhvillon me Borussia Dortmundin, Manchester Cityn dhe Manchester Unitedin.

Lexoni deklaratën e Kloppit për Shaqirin, që e transmeton Insporti.

The post Liverpooli ia mësyen Amerikës për miqësore – Klopp me kujdes të veçantë për Shaqirin appeared first on INSAJDERI.

Pitch your startup to snag €3 million in TV advertising

171026oellermannDLD4692 Pitch your startup to snag €3 million in TV advertising


SPONSORED: Presented by SevenVentures Taking your product to market is the easy part. Building a leading brand separates the weak from the strong. SevenVentures, a TV media investor and an investment arm of Europe’s largest broadcaster, ProSiebenSat.1 Group, is devoted to creating the next generation of market leaders by helping growth companies sc…Read More171026oellermannDLD4692 Pitch your startup to snag €3 million in TV advertising

​ Serwer: S’ka ndryshim të politikës amerikane, Delawie është dashur të flas kundër ndarjes

Ish Diplomati amerikan Daniel Serwer duke analizuar deklaratat e ambasadorit Delawie, i cili është pyetur rreth bisedave mundshme Bruksel për ndarjen e Kosovës ka thënë si është dashur ta thotë qartë se SHBA’ mbështesin sovranitetin dhe integritetin territorial Kosovës.

Por Gregu qartësisht këtë intervistë ka dashur mbes jashtë substancës. Ai nuk e ka diskutuar ndarjen fare. Qëllimi i tij parësor ka qenë inkurajojë një pjesëmarrje gjerë forcave politike proces. Ai e ka thënë pa ekuivoke se nuk ka ndryshim politikën amerikane. thuhet se ka ndryshim ashtu siç e thonë disa Beograd, është e gabueshme” ka thënë Serwer./

The post ​ Serwer: S’ka ndryshim të politikës amerikane, Delawie është dashur të flas kundër ndarjes appeared first on XL Press – Communications Media.