Home » Lajme

Kategori: Lajme

Lajme

Victoria Beckham sjell koleksion me Reebok

Ajo ka bashkëpunuar me “Estée Lauder” dhe “Target”, ndërsa tani dizajnerja Victoria Beckham ka realizuar një bashkëpunim me Reebok.

Për këtë bashkëpunim është folur qysh nëntorin e vitit kaluar, ndërsa tani vetë Victoria ka bërë publike disa nga produktet e këtij bashkëpunimi.
22 Victoria Beckham sjell koleksion me Reebok
“Jam tejet e lumtur për këtë partneritet, për vlerat e përbashkëta. Gjithmonë jam munduar nxis vetëbesimin tek gratë dhe marka Reebok ka përçuar një mesazh tillë për dekada”.
22 Victoria Beckham sjell koleksion me Reebok
poshtë mund gjeni disa nga dizajnet./KultPlus.com
22 Victoria Beckham sjell koleksion me Reebok

22 Victoria Beckham sjell koleksion me Reebok

The post Victoria Beckham sjell koleksion me Reebok appeared first on KultPlus.

Reklama

Del në ankand koleksioni i aktorit Robin Williams

Koleksioni i mbledhur nga aktori amerikan, Robin Williams, i cili vdiq vitin 2014, dhe bashkëshortja e tij e dytë Marsha, do dalë ankand 4 tetor nga kompania e ankandeve “Sotheby’s” New York.

mesin e dhjetëra pjesëve do propozohen renditen objekte nga bota e kinemasë, ku bie sy një veshje liturgjike ka veshur Daniel Radcliffe sagën e “Harry Potter” (e vlerësuar mes 10000 dhe 15000 dollarë) aksesorë dhe veshje xhirimi si dhe trofe dhe dorëshkrime.

Koleksioni përfshin gjithashtu vepra artit modern dhe bashkëkohor si për shembull një skulpturë e Nikit Shën Fal ose piktura emrave mëdhenj artit rrugës si Banksy, Shepard Fairey apo francezit Invader.

Një pjesë e ardhurave nga shitja do shkojnë për disa organizata jo fitimprurëse si Wounded Warrior Project (kushtuar plagosurve luftës), apo Juilliard School, shkollës prestigjioze muzikës, teatrit dhe kërcimit ndodhet New York./KultPlus.com
auto_robin-williams-will-aladdin-sequel1532119121 Del në ankand koleksioni i aktorit Robin Williams

auto_robin-williams-will-aladdin-sequel1532119121 Del në ankand koleksioni i aktorit Robin Williams
auto_robin-williams-will-aladdin-sequel1532119121 Del në ankand koleksioni i aktorit Robin Williams

The post Del në ankand koleksioni i aktorit Robin Williams appeared first on KultPlus.

Nis Festivali Ndërkombëtar “Zgjimi me Art”

hapësirat e hamamit historik Gazi Mehmed Pasha Prizren, sot u bë hapja e Festivalit Ndërkombëtar “Zgjimi me Art”.

hapjen e edicionit 16-të këtij Festivali, morën pjesë ministri i Administratës Publike Kosovës, Mahir Yağcılar, guvernatori i qytetit Edirnes Günay Özdemir, kryetari i Komunës Prizrenit Mytaher Haskuka, ambasadorja e Republikës Turqisë Prishtinë, Kıvılcım Kılıç, konsullja e Përgjithshme e Turqisë Prizren Eylem Altunya, përfaqësues institucioneve dhe shoqërive civile, artistë nga shtete ndryshme rajonit si dhe qytetarë Prizrenit, raporton Anadolu Agency (AA).
13254642_1167041543327351_5287044872424814829_o-1024x576 Nis Festivali Ndërkombëtar “Zgjimi me Art”
një fjalë rasti gjatë hapjes, guvernatori i Edirnes Özdemir përuroi organizatorin e këtij festivali Ethem Baymak për punën e bërë për vazhdimin e një festivali tillë për 16 vite, duke thënë se kjo kërkon një punë dhe përpjekje madhe.

Ambasadorja Kılıç tha se Festivali “Zgjimi me Art” sjell kontribute mëdha jetën kulturore Kosovës si dhe rajonit. Ajo shtoi se gjatë një jave artdashësit do jenë dëshmitarë aktiviteteve bukura artistike.

një deklaratë për AA shefi i bordit organizativ këtij festivali, Ethem Baymak tha se temë e këtij edicioni festivalit është “Kapixhiku”, pra dera e vogël lidh dy shtëpi, me cilin, sipas tij, duan ta vënë theksin përqafimin e miqësisë. Ai bëri ditur se kuadër këtij festivali do organizohen aktivitete ndryshme si ekspozita pikturave dhe fotografive, koncerte, shfaqje filmave e prezantime librave. Baymak shtoi se festival do marrin pjesë artistë nga shtete ndryshme, sidomos nga Turqia, Mali i Zi, Maqedonia e Shqipëria.
13254642_1167041543327351_5287044872424814829_o-1024x576 Nis Festivali Ndërkombëtar “Zgjimi me Art”
kuadër aktiviteteve sotme këtij festivali hapësirat e hamamit Gazi Mehmed Pasha u hapën ekspozitat personale piktorit maqedonas Vladimir Temkov si dhe piktores re kosovare Tina Sulejmani.

Ndërkaq kuadër këtij festivali sot hapësirat e qendrës kulturore Instituti Yunus Emre Prizren u hap edhe ekspozita e fotografit nga Turqia Bilgin Ayyıldız me temën “Edirne”, ndërsa u mbajt recitali me klarinetë artistit ri kosovar Muhammed Şatri.
13254642_1167041543327351_5287044872424814829_o-1024x576 Nis Festivali Ndërkombëtar “Zgjimi me Art”
Festivali “Zgjimi me Art” për herë parë ka nisur vitin 2002 me iniciativën e artistëve komunitetit turk Kosovës dhe ky është edicioni i 16-të i tij. Festivali do vazhdojë deri 27 qershor, ku edhe mbyllja e tij do bëhet me koncertin e Organizatës Ndërkombëtare Kulturës Turke (TÜRKSOY)./ KultPlus.com
13254642_1167041543327351_5287044872424814829_o-1024x576 Nis Festivali Ndërkombëtar “Zgjimi me Art”

13254642_1167041543327351_5287044872424814829_o-1024x576 Nis Festivali Ndërkombëtar “Zgjimi me Art”
13254642_1167041543327351_5287044872424814829_o-1024x576 Nis Festivali Ndërkombëtar “Zgjimi me Art”
13254642_1167041543327351_5287044872424814829_o-1024x576 Nis Festivali Ndërkombëtar “Zgjimi me Art”

The post Nis Festivali Ndërkombëtar “Zgjimi me Art” appeared first on KultPlus.

Besi thumbon Elvanën e Ermalin (FOTO)

Udhëtimi i Elvana Gjatës, Ermal Mamaqit me bashkëshorte dhe i Almeda Abazit me Tolgahan Sayisman për një koncert Beyonce Francë është komentuar fundmi nga humoristi Bes Kallaku.

Besi, ka thumbuar kolegun e tij dhe këngëtaren shqiptare për prezencën përmes një fotomontazhi ku shfaqet me Rihanna-n.

Disa shkojn deri n’Fronc per Beyoncen, kurse ca te tjerve i vjen Rihanna vete per foto. Hehehehe. Villageman for life ‘ – shprehet Kallaku postimin e bërë. /Prive.al

//www.instagram.com/embed.js

Green dhe Meeks më të dashuruar se kurrë më parë

Ata janë bërë prindër fëmijës tyre parë bashku quajtur Jayden Meeks-Green, para disa javësh.

E dashuria mes Chloe Green dhe Jeremy Meeks sa vjen e shtohet.

fundmi dyshja janë parë një pushim familjar një jaht tejet luksoz në Capri të Italisë.

Trashëgimtarja e “Topshop”, shfaqi fizikun mjaft mirë pas lindjes, përderisa po shijon pushimet me dashurin dhe prindërit e saj.

Çifti shpesh ishin pjesë e mediave rozë për lidhjen e tyre, megjithatë duket se asgjë nuk e ka prishur rehatinë dhe romancën mes tyre.

4E6F4A2300000578-5972121-image-a-32_1532090391169 Green dhe Meeks më të dashuruar se kurrë më parë

4E6F4A2300000578-5972121-image-a-32_1532090391169 Green dhe Meeks më të dashuruar se kurrë më parë

4E6F4A2300000578-5972121-image-a-32_1532090391169 Green dhe Meeks më të dashuruar se kurrë më parë

4E6F4A2300000578-5972121-image-a-32_1532090391169 Green dhe Meeks më të dashuruar se kurrë më parë

4E6F4A2300000578-5972121-image-a-32_1532090391169 Green dhe Meeks më të dashuruar se kurrë më parë

Venitet Brexit i vështirë

Midis liderëve biznesit dhe konservatorëve vijës ashpër, një Brexit i lehtë fiton terren politik

 

Me një qeveri konservatorëve pushtet, biznesi britanik duhet ishte i kënaqur e, megjithatë, një pjesë e madhe e tyre nuk janë. vitin e parë pushtetit Theresa May, shumë biznesmenë u ankuan se zëri i tyre nuk po dëgjohej, shkruan The Economist. Situata u përmirësua disi momentin z. May humbi shumicën zgjedhjet e vitit kaluar. Por pjesa e madhe e biznesmenëve thonë se fjala e tyre nuk po dëgjohet. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur flitet për Brexit, shqetësimin e tyre madh.

Kohët e fundit, pesë prej lobeve mëdha biznesit bashkuan forcat për paralajmëruar se përparimi i ngadaltë bisedimet Bruksel ishte duke i detyruar firmat planifikonin një rezultat keq, duke humbur përfitimet e një periudhe kalimtare, pasi Britania largohet nga Bashkimi Europian marsin e ardhshëm. Letra e tyre erdhi pas një deklarate nga Airbus, ku thuhej se ai mund largohej nga Britania rast një Brexit pa marrëveshje.

Edhe disa prej prodhuesve njohur makinave si BMW dhe Honda, u grupuan, duke shprehur shqetësimin se largimi nga bashkimi doganor dhe tregu i vetëm i BE-së do prishte zinxhirët e furnizimit. Por ajo çka bëri shumë përshtypje këtë kontekst ishte mungesa e mbështetjes këtyre bizneseve nga përkrahësit e Brexit. Jeremy Hunt, ministri i Shëndetësisë, e cilësoi deklaratën e Airbus “ papërshtatshme”. Boris Johnson, ministri i Jashtëm thuhet se i është drejtuar biznesit me shprehjen “ djall shkojë”, cilën ai vonë e ka justifikuar duke thënë se nuk i drejtohej vetëm biznesit, por edhe lobistëve po bëjnë shumë zhurmë këtë situatë.

Me një luftë hapur ndaj kabinetit mbi politikën fiskale, si dhe ndaj Brexit, shumë biznese ndihen papërfaqësuara nga asnjë parti. E vërteta është se situata nuk është kaq e zymtë, sepse lobimi i biznesit, veçanërisht mbi Brexit, ka pasur ndikimin e tij. Znj. May i kritikoi ministrat e saj, duke këmbëngulur se kompanitë kishin drejtën e fjalës. parët reaguan dhe u treguan gatshëm për dëgjuar ishin Greg Clark, ministri i Biznesit dhe Philip Hammond, sekretari i Thesarit Shtetit. Presioni nga grupet e biznesit për ruajtur tregtinë pacenuar, duke qëndruar brenda bashkimit doganor BE-së, mesa duket ka rezultuar pozitiv, sepse është bërë e qartë se mbështetësit e Brexit vijës ashpër duket se po e humbasin luftën kabinet.

Logjika e ndjekur nga znj. May për shmangur një kufi ashpër me Irlandën është se Britania do qëndrojë bashkimin doganor dhe sistemin rregullator BE-së edhe pas periudhës kalimtare pritet përfundojë dhjetor vitit 2020. Brukseli është dijeni një veprimi tillë. Liderët e BE-së, cilët u takuan një samit 28 dhe 29 qershor, e kanë kritikuar vonesën e znj. May përcaktimin e asaj ajo dëshiron përfitojë nga Brexit. Por gatishmëria e tyre për t’i dhënë asaj shumë kohë reflekton faktin se ajo po shkon shumë drejt një Brexit butë. 9 korrik, pritet publikohet një dokument me gjitha detajet e Brexit.

Sipas disa zërave brendshëm thuhet se, një ndër propozimet kryesore do jetë qëndrimi brenda tregut vetëm BE-së për mallrat dhe jo për shërbimet, i kombinuar edhe me një bashkim doganor, njihet ndonjëherë si opsioni “Jersey” ose “Isleof Man”, pasi ajo është gjerësisht pozita e këtyre ishujve sot. Për mos acaruar konservatorët e vijës ashpër, dokumenti me detajet përfundimtare Brexit mund paraqitet si një plan i përkohshëm. Kjo mund mbajë gjallë teori ëndrrën e divergjencave rregullatore një datë paspecifikuar ardhshmen, si dhe atë opsionit “lehtësimit maksimal” përdor teknologji paspecifikuar, jo një bashkim doganor, për shmangur kontrollet kufitare ishullin e Irlandës.

Brexit-UK-839 Venitet Brexit i vështirëMegjithatë, liderët e biznesit, cilët i referohen aforizmit francez se “asgjë nuk zgjat”, duke u cilësuar si e përkohshme, do qetësohen dhe sigurohen pasi dokumenti publikohet. Fakti i qenët brenda tregut përbashkët, vetëm për mallrat dhe jo për shërbimet, cilat përbëjnë 80% ekonomisë Britanisë, është shqetësues për disa.

Sistemet e njohjes ndërsjellë ose ekuivalencës rregullatore nuk do t’u japin ofruesve shërbimeve njëjtin akses tregjet e BE-së. Dhe duke qenë një treg vetëm për mallra dhe një bashkim doganor, do ta bëjë shumë vështirë arritjen e nënshkrimit marrëveshjeve tregtare me vendet e treta. Charles Grant i Qendrës për Reformën Europiane, pret një situatë shkaktojë dorëheqjet e ministrave gjatë kësaj vere. Z. Johnson, i cili javën e kaluar u tall edhe nga vetë kolegët e tij konservatorë, shkoi Afganistan për takuar zëvendësministrin e Jashtëm pikërisht për shmangur votimin lidhje me Aeroportin e Heathrow, pritet japë dorëheqjen tani shpresat e tij po shkatërrohen. E njëjta gjë mund ndodhë edhe me Liam Fox, ministrin e Tregtisë.

Megjithatë, z. Grant vë dukje ironinë ekziston këtë drejtim se, ndonëse humbja e disa prej mbështetësve vijës ashpër Brexit mund kënaqë Brukselin, BE mund thotë jo për planet e znj. May për një Brexit butë. Një ndër pikat kritike është lëvizja e lirë. Negociatorët e BE-së thonë lejimi i Britanisë brenda tregut përbashkët vetëm për mallrat, por pa lëvizje lirë, është një veprim krejtësisht i pakuptimtë.

Disa mendojnë se znj. May mund përfitojë koncesione mëtejshme, duke përfshirë pagesat e larta buxhetin e BE-së, por mund rezultojë kjo gjë jetë edhe e gabuar. Për tepër, disa prej vendeve anëtare BE-së e shohin moslargimin e Britanisë nga tregu i përbashkët vetëm për mallrat si një ide efikase. Një prej tyre është edhe Gjermania, ku sipas një zyrtari Berlin, bizneset gjermane duan vazhdojnë patjetër shitjen tregun britanik dhe padyshim do ta mirëpresin vendimin.
Lëvizja e lirë mund jetë ende e paqartë, për këtë arsye duhet arrihet një kompromis, por jo me liderët e bizneseve, por me mbështetësit e Brexit vijës ashpër.

 

 

The post Venitet Brexit i vështirë appeared first on Revista Monitor.

“Sipërmarrjet sociale janë mjeti më i mirë për ritrajtimin e pronave të konfiskuara nga aktiviteti kriminal”

Flet drejtori i Agjencisë Administrimit Pasurive Sekuestruara dhe Konfiskuara, z. Artur Kala

 

Kreu i Agjencisë Administrimit Pasurive Sekuestruara dhe Konfiskuara, Artur Kala, tregon për “Monitor” hapat ligjorë ndiqen nga sekuestrimi i një pasurie rrjedh nga aktivitetet kriminale e deri te konfiskimi, administrimi nga Agjencia e pas, problematikat me shitjen e mundshme saj. Z. Kala flet edhe për projektet institucioni cilin drejton ka portofolin e tij, si dhe nismën e projektit “C.A.U.S.E. – Përdorimi i Pronave Konfiskuara për Sipërmarrje Sociale”, biznesi i parë kuadër cilit nisi aktivitetin 9 korrik…

 

Artur-Kala-839 “Sipërmarrjet sociale janë mjeti më i mirë për ritrajtimin e pronave të konfiskuara nga aktiviteti kriminal”Cili është objekti i punës për Agjencinë e Administrimit Pasurive Sekuestruara e Konfiskuara (AAPSK) dhe ndryshimi mes një prone sekuestruar me atë konfiskuar? Çfarë ndryshimesh solli Ligji Antimafia?

Agjencia e Administrimit Pasurive Sekuestruara dhe Konfiskuara ka për objekt kryesor veprimtarisë administrimin e pasurive sekuestruara e konfiskuara me vendim gjykatës, zbatim Ligjit nr. 10192, datë 3.12.2009 “Për parandalimin dhe goditjen e krimit organizuar, trafiqeve dhe korrupsionit, nëpërmjet masave parandaluese kundër pasurisë”; b) administrimin e pasurive bllokuara, sekuestruara, zbatim Ligjit nr. 9258, i 15 korrikut 2004 “Për masat kundër financimit terrorizmit”, (i ndryshuar me Ligjin nr. 157/2013 “Për masat kundër financimit terrorizmit”); c) administrimin e pasurive tjera, cilat janë produkt i veprave penale apo lidhura me to, administrimi i cilave i caktohet kësaj Agjencie me ligj, me vendim Këshillit Ministrave apo me urdhër veçantë ministrit Financave.

Dallimi mes fazës sekuestrimit dhe asaj konfiskimit, sipas ligjit, qëndron atë sekuestrimi është një masë e përkohshme, me anë cilës pronarit i hiqet posedimi, e rrjedhimisht edhe përfitimet mund prodhojë pasuria, por nuk i hiqet pronësia mbi . Sipas ligjit, kjo masë vendoset për një periudhë 6-mujore, por mund zgjatet. Ndërsa konfiskimi është një masë përfundimtare dhe i heq pronarit drejtën e pronësisë mbi pasurinë fjalë dhe ia kalon atë shtetit.

Hapat proceduralë janë përcaktuar Ligjin 10192/2009 (i njohur ndryshe dhe si Ligji Antimafia), nenet përkatëse dhe nuk kanë bëjnë drejtpërdrejt me punën e Agjencisë. AAPSK-ja “hyn lojë” nga momenti i daljes vendimit parë për sekuestrim e deri vendimin përfundimtar konfiskimit. I gjithë ky proces zgjat minimalisht dy vjet, por arrin deri tre. ndryshimet e ligjit 10192, Ligji Antimafia (70, 2017) janë pasqyruar gjitha problematikat ka hasur AAPSK gjatë kësaj periudhe deri tani, nga marrja dorëzim e pasurisë, administrimi, tjetërsimi dhe deri te fondi i posaçëm dhe kompensimi i viktimave trafikimit.

Si vijon jetë raporti pronë e sekuestruar me atë konfiskuar?

konfiskim shkojnë rreth 35% deri 40% e pronave sekuestruara mbyllje procesit, një tregues dëmton AAPSK treguesit e saj dhe rritjen e eficencës, pasi revokimi i një numri madh pasurish nga Gjykata shkakton kosto për AAPSK. Reforma Drejtësi po sjell përmirësim këtë drejtim, krejt dukshëm sidomos këtë vit, duke qenë se kemi tepër asete sekuestruara dhe konfiskuara krahasuar me vitet paraardhëse.

Çfarë problematikash hasni rishitjen e pronave? Çfarë synon sjellë projekti C.A.U.S.E drejtim ritrajtimit pronave konfiskuara?

Problematikat shitjen e pronave konfiskuara lidhen me frikën për blerë një pasuri me origjinë nga krimi i organizuar, frikën e tyre sidomos qytetet e vogla gjithë njihen me njëri-tjetrin, për investuar e për blerë një pronë vendosur mënyrë paligjshme. rastin konkret, janë realizuar dy ankande me 11 pasuri nga Drejtoria e Drejtimit Pronës pranë Ministrisë Financave dhe Ekonomisë, por nuk është shitur asnjë pronë. Ne si Agjenci, bashkëpunim me institucionet ligjzbatuese, jemi optimistë Reforma Drejtësi do luajë një rol shumë rëndësishëm përmirësimin e këtij kuadri, efektet e para cilit janë ndier fillim këtij viti. Agjencia ka 12 projekte po planifikon dhe ka nisur disa zbatojë.

i fundit është projekti C.A.U.S.E, si zbatim i një modeli italian konsiston krijimin e bizneseve sociale nga prona marra grupeve kriminale. Ky është ndër projektet rëndësishme, është i pari dhe Ballkan me fonde BE-së dhe ne si Agjenci jemi përkrah Partners Albania, ta çojmë atë deri fund. Janë tre pasuri nga njësitë tregtare: ndërtesë Lushnjë, njësi tregtare Fier dhe një objekt banimi Sarandë, janë vënë dispozicion këtij projekti. Pritet merret miratimi edhe për një tjetër pronë konfiskuar Durrës. Suksesi i parë, aktiviteti i një pastiçerie Fier na bën pozitivë ky projekt do vijojë jetë i suksesshëm.
Synimi është këto pasuri, ashtu siç e parashikon dhe ligji shkojnë te komuniteti, shërbim punësimit dhe integrimit viktimave krimit, nëpërmjet ngritjes bizneseve sociale.

Sa prona ka aktualisht Agjencia juaj për pasuritë e sekuestruara/konfiskuara deri tani? Sa është vlera e tyre?

Agjencia disponon një material plotë për çdo pasuri sekuestruar dhe konfiskuar, me gjithë informacionin e duhur, për sa i përket: vlerës dhe interesave llogarive bankare; sipërfaqes, vendndodhjes dhe një vlerësimi paraprak për tokat dhe objektet; vlerësim për pasuritë e luajtshme; vlerësim për bizneset dhe administrimin e tyre.

AAPSK-ja raporton një herë tre muaj mbledhjen e Komitetit Këshillimor Ndërinstitucional Ekspertëve për Masat Kundër Krimit Organizuar me kryetar zv.ministrin e Financave dhe anëtarë nga institucionet bashkëveprojnë luftën kundër krimit organizuar, si policia, prokuroria, gjykata etj., si dhe i raporton një herë vit ministrit Financave.
këto raporte përfshihet aktiviteti i AAPSK-së, pasuritë nën administrim, ardhurat dhe shpenzimet dhe problemet me cilat ndeshet Agjencia, si dhe propozimet konkrete për zgjidhjen e tyre. Aktualisht, AAPSK-ja ka administrim rreth 263 pasuri sekuestruara dhe konfiskuara, me vlerë rreth 30 milionë euro.

Sa janë përfitimet e shtetit pas shitjes?

gjitha përfitimet nga konfiskimi kalojnë buxhetin e shtetit nga ku, një pjesë e tyre përdoret për financimin e projekteve ndryshme institucioneve kanë lidhje me luftën kundër krimit organizuar, nga pushteti lokal, si dhe organizatat jofitimprurëse merren me trajtimin e viktimave krimit organizuar. gjitha këto financime realizohen me urdhër ministrit Financave, bazë propozimit Komitetit Këshillimor Ndërinstitucional Ekspertëve për Masat Kundër Krimit Organizuar.

 

 

 

The post “Sipërmarrjet sociale janë mjeti më i mirë për ritrajtimin e pronave të konfiskuara nga aktiviteti kriminal” appeared first on Revista Monitor.

Serbi, kompania angleze Aptiv punëson 2.000 punëtorë serbë

Kompania angleze Aptiv, merret me prodhimin e pjesëve makinave Mbretërinë e Bashkuar, dikur e njohur si Delphi Automotive dhe komuna serbe e Leskovacit, kanë nënshkruar fundmi një kontratë, duke e detyruar investitorin anglez punësojë 2.000 punonjës serbë fabrikën kompania angleze planifikon ndërtojë këtë komunë, u njoftua nga qeveria lokale, e cila herët gjatë këtij muaji ka bërë publik edhe lajmin se Aptiv do investojë 25 milionë euro (29 milionë dollarë amerikanë) për hapur një fabrikë kabllosh këtë komunë, një sipërfaqe toke prej 27,105 metrash katrorë.

Aptiv, i përbërë nga bizneset Electronics & Safety dhe Electrical/Electronic Architecture, do përqendrohet kryesisht përshpejtimin e komercializimit sigurisë aktive, makinave me vetëdrejtim, përvojave shumëllojshme përdoruesve dhe shërbimeve tjera, duke siguruar softuerin, platformat e avancuara informatike dhe arkitekturën e nevojshme rrjetëzimit për ta vënë jetë këtë projekt.

Kryebashkiaku i Leskovcit, Goran Cvetanoviç, u takua javën e kaluar me zyrtarët e Aptiv, për diskutuar mbi progresin e bërë drejtim këtij projekti, tha qeveria lokale një deklaratë për shtyp./ SeeNews

The post Serbi, kompania angleze Aptiv punëson 2.000 punëtorë serbë appeared first on Revista Monitor.

Sipërmarrje sociale nga pronat e sekuestruara

Sekuestrimi deri konfiskimin e pasurive vendosura mënyrë paligjshme Shqipëri ka qenë prej vitesh “thembra e Akilit” e përpjekjes institucioneve për zbatuar ligjin dhe për t’i shërbyer komunitetit prekur nga aktiviteti kriminal. Agjencia e Administrimit Pasurive Sekuestruara dhe Konfiskuara, prej 10 vitesh nga krijimi i saj, pohon se 2018 ka ndryshime themelore këtë drejtim, një pjesë e cilave vijnë nga Reforma Drejtësi. portofolin e kësaj Agjencie, tashmë janë 12 projekte, njëri prej cilëve ka nisur zbatohet. Projekti C.A.U.S.E synon përdorë pronat e konfiskuara për Sipërmarrje Sociale. Javën e shkuar u hap biznesi i tillë i parë, Fier, si sipar i zbatimit një modeli italian…

 

Nga Nga Deada Hyka

 

Çdo pronë e vendosur mënyrë paligjshme, mbi bazën e një aktiviteti kriminal, sipas ligjit shqiptar vihet nën sekuestro. gamën e tyre mund jenë edhe prona paluajtshme, mbi cilat pas sekuestrimit, autoritetet vendosin konfiskimin, proces i cili është nën përgjegjësinë e Agjencisë Administrimit Pasurive Sekuestruara dhe Konfiskuara dhe zgjat dy deri tre vite. Sipas një raporti vitit 2017 kësaj Agjencie, numri i pronave sekuestruara Shqipëri ishte rreth 100, prej cilave gjysma janë konfiskuara, kanë mbyllur ciklin e proceseve gjyqësore. vitin 2017 si vlerë, pronat e sekuestruara janë pak se 3 milionë euro.

Ndërsa, sot, sipas kreut AAPSK, z. Artur Kala, agjencia ka nën administrim 263 pasuri sekuestruara dhe konfiskuara total, me një vlerë prej 30 milionë eurosh gjithë aseteve, pronë e paluajtshme apo pasuri si mjete, llogari bankare etj. Numri i pronave sekuestruara dhe konfiskuara ka ardhur rritje me kalimin e viteve, kjo edhe falë zbatimit rigoroz ligjit. Z. Kala thotë se Ligji Antimafia, i rishikuar vitin 2017, si dhe nisma e Reformës Drejtësi ka dhënë frytet e para, sidomos duke marrë konsideratë se numri i pronave konfiskuara vitin 2014 ishte 25. Z. Kala pohon se hapat pozitivë kanë qenë adoptimi i modelit italian, si përpilimin e Ligjit Antimafia, ashtu edhe zbatimin e projekteve ndryshme këtë fushë, siç është krijimi i sipërmarrjeve sociale dhe krijimi i Fondit Posaçëm për viktimat e trafikimit, apo preken nga aktivitetet kriminale.

 

Projekti

Ky projekt i ri vjen nën emrin C.A.U.S.E (Përdorimi i Pronave Konfiskuara për Sipërmarrje Sociale) dhe mbështetet me grante nga Bashkimi Europian Shqipëri, kuadër Mbështetjes për Shoqërinë Civile – Nisma Qytetare dhe Ngritja e Kapaciteteve. Partnerët Shqipëri, është edhe autoriteti kontraktues i nën-grantimit, projektit dhe mbështetësit financiar, zhvillon takime informues me organizatat joqeveritare dhe aktorë tjerë Tiranë, lidhur me mënyrën sesi do funksionojë ky projekt. Juliana Hoxha, drejtuese e Partnerët Shqipëri, u shpreh se qëllimi i skemës grantit është ngritja e një modeli ripërdorimit efektiv pronave konfiskuara nga krimi i organizuar, duke inkurajuar organizatat prezantojnë modele sipërmarrjeve sociale.

Juliana Hoxha thotë se Agjencia nuk e ka pasur shumë lehtë t’i rishesë, për shkak nivelit lartë amortizimit aseteve, por edhe një lloj “frike” publikut për blerë pronat parë kanë qenë nën pronësinë e personave inkriminuar.

Si pjesë e marrëveshjes kemi bërë, si element i këtij modeli duam sjellim Shqipëri, është kjo: Agjencia e ofron këtë pronë 5 vjet, me drejtë përdorimi pa qira, Partnerët Shqipëri ofrojnë 100-150 mijë euro me financim nga BE, mbështetje e cila përdoret për rikonstruksion dhe tjera nevojshme për pronën, financim i cili do jetë për gati 1 vit. Ky model realizohet ketë ndikim komunitet, qenët një biznes i mirëfilltë, punësojë njerëz etj., sipas ligjit, grupet margjinale dhe ato preken ose kanë rrezik preken nga aktiviteti kriminal, cilëve duhet t’i jepet përparësi për t’u punësuar”, – thotë znj. Hoxha. Ajo shton se nga pronat e listuara Agjenci, u kërkuan tre si përshtatshme për t’i vënë përdorim nga projekti për sipërmarrjet sociale: Fier, Sarandë dhe Lushnjë.

Ka shumë aspekte pozitive këtë projekt, e para i kthen publikut një pronë vendosur mënyrë padrejtë, nga një aktivitet kriminal mund ketë prekur edhe një zonë caktuar. Aktiviteti zona tilla synon nxisë edhe mbështetjen dhe solidaritetin komunitar”, – tha znj. Hoxha.
kanë pyetur se si kanë arritur marrin këtë nismë OJF, bazuar çfarë kuraje, por interesi ka qenë i lartë se sa pritshmëritë. Javën e dytë korrikut nisi aktivitetin sipërmarrja e parë sociale kuadër këtij projekti, Fier, e cila ka qenë një loto sport, e u bë pastiçeri, e menaxhuar nga një OJF italiane”, – tha znj. Hoxha, e cila shtoi se vetëm për këtë pronë ka pasur 9 aplikime. pastiçeri janë punësuar gra cilat janë identifikuar prekura nga dhuna familje, bashkëpunim me Bashkinë e Fierit. Si pjesë e modelit, stafi do trajnohet, si këtë mjedis biznesi, ashtu edhe ata pasues.

“Prona tjetër kemi hapur tenderimin është një apartament Sarandë, si ambient është relativisht i vogël dhe presim përfundojë brenda vitit”, – tha ajo. Projekti “C.A.U.S.E. – Përdorimi i Pronave Konfiskuara për Sipërmarrje Sociale”, – synon ngrejë një model ripërdorimit efektiv pronave konfiskuara nga krimi i organizuar, duke krijuar një grup organizatash shoqërisë civile (OJF), afta për menaxhuar pronat e konfiskuara nga krimi i organizuar. Ky projekt zbatohet nga Partnerët Shqipëri, partneritet me dy organizata italiane: Project Ahead dhe Comitato Don Peppe Diana dhe financohet nga Bashkimi Europian, nëpërmjet Delegacionit Bashkimit Europian Shqipëri. Objektivi specifik i kësaj Thirrje për Projekt Propozime është: Ripërdorimi i Qëndrueshëm i pronës konfiskuar nga krimi i organizuar ndodhet qytetin e Sarandës, nëpërmjet krijimit një sipërmarrjeje sociale nga OJF-të.

 

Shifra-839 Sipërmarrje sociale nga pronat e sekuestruaraKushtet e financimit

Organizatat jofitimprurëse do aplikojnë për ngritur një sipërmarrje sociale kanë drejtë aplikojnë për një fond minimal prej 100 mijë eurosh dhe maksimumi 150 mijë euro. çdo rast, pavarësisht kërkesës, organizata duhet financojë 5% fondit ka kërkuar. buxhetet e tyre, ato duhet parashikojnë edhe fonde për rikonstruksionin e godinave, pasi gjendja e tyre ka nevojë për ndërhyrje. Kjo, pasi Agjencia, gjatë kohës i ka mbajtur nën administrim, edhe rast se prona rastin konkret ka vijuar aktivitetin e mëparshëm, është mirëmbajtur vetëm kushtet minimale, ndërsa me ardhurat kanë dalë nga përdorimi, janë shlyer shpenzimet si: ujë, drita dhe pagat e punonjësve.

 

AASSK: Projekt dobi komunitetit

Artur Kala, kreu i Agjencisë Administrimit Pasurive Sekuestruara dhe Konfiskuara, u shpreh se institucioni ai drejton është i përfshirë 12 projekte tjera, por ky me sipërmarrjet sociale “C.A.U.S.E” është i fundit dhe i rëndësishmi. Sipas tij, ka ende hapësira për zgjerim bashkëpunimit, por si fazë e parë janë vënë dispozicion tre prona konfiskuara.
Z. Kala thotë për “Monitor” se edhe një pronë e katërt mendohet t’i vendoset dispozicion projektit, i cili është njësi tregtare (Lokal) Durrës, për nga afërsia, mund ketë tepër shprehje interesi.

Ky është ndër projektet rëndësishme, është i pari dhe Ballkan me fonde BE-së dhe ne si Agjenci jemi përkrah Partners Albania ta çojmë atë deri fund. Janë tre pasuri nga njësitë tregtare: ndërtesë Lushnjë, njësi tregtare Fier dhe një objekt banimi Sarandë janë vënë dispozicion këtij projekti. Pritet merret miratimi edhe për një tjetër aset Durrës”,- tha z. Kala.

Ai thekson se, meqë këto pasuri vijnë nga krimi i organizuar, edhe interesi është i ulët për t’i blerë këto prona. Por, modele tilla sociale si ky projekt, do vijojnë, duke adaptuar modelin italian këtë fushë dhe duke bërë përpjekje maksimale për ngritur biznese dhe sipërmarrje sociale zbatim ligjit. Sipas tij, raporti i pronë e konfiskuar me atë sekuestruar është ende shumë i ulët. “ rastin konkret, nga supozohet 100 prona sekuestruara, vetëm rreth 35 tilla arrihen konfiskohen. Pra raporti është 30-35%. Kjo vjen si pasojë e vendimeve Gjykatave. Ndaj mendoj dhe kam bindjen gjërat po ndryshojnë dhe Reforma Drejtësi do sjellë edhe përmirësime mëdha këtë fushë”, – tha ai.

Z. Kala shtoi se ripërdorimi i këtyre pronave, duke u vënë dispozicion OJF-ve, duke ngritur qendra zbatim dhe Ligjit Antimafia, qendra për trajtimin dhe integrimin e viktimave trafikimit dhe krijimi i Fondit Posaçëm për viktimat e trafikimit, janë vetëm disa nga projektet Agjencia parashikon zbatojë, bashkëpunim me Ministrinë e Financave, Prokurorinë dhe Ministrinë e Brendshme e Policinë e Shtetit.

 

Asetet dispozicion

-Prona e parë është një njësi tregtare me sipërfaqe 138.6 m² lagjen “Apolonia” Fier
-Prona e dytë është truall me sipërfaqe 470 m² plus garazh 24 m². bashkë me një magazinë 48 m² mbi këtë truall lagjen “Çlirimi” Lushnjë
-Prona e tretë është një garazh me sipërfaqe 48.1 m² Sarandë.
gjithë OJF-të kanë afat për aplikuar për këtë projekt deri 3 nëntor. Ndërkohë pritet shtohen tjera asete kuadër këtij projekti

 

Pronat e sekuestruara apo konfiskuara

-Sekuestrimi është një masë e përkohshme, me anë cilës pronarit i hiqet posedimi, e rrjedhimisht edhe përfitimet apo frytet civile mund prodhojë pasuria, por nuk i hiqet pronësia mbi . Siç përcaktohet edhe ligj, kjo masë vendoset për një periudhë 6-mujore, me mundësinë ky afat mund zgjatet.
-Konfiskimi është një masë përfundimtare dhe sanksionon për personin e dënuar zhveshjen nga pronësia dhe kalimin e pasurisë pronësi shtetit.
Hapat proceduralë janë përcaktuar Ligjin 10192/2009 (i njohur ndryshe dhe si Ligji Antimafia), nenet përkatëse dhe nuk kanë bëjnë drejtpërdrejt me punën e Agjencisë. AAPSK-ja “hyn lojë” nga momenti i daljes vendimit parë për sekuestrim e deri vendimin përfundimtar konfiskimit. I gjithë ky proces zgjat paku dy vjet, mesatarisht tre.

 

Sa janë përfitimet e shtetit pas shitjes?

gjitha përfitimet nga konfiskimi kalojnë buxhetin e shtetit nga ku, një pjesë e tyre përdoret për financimin e projekteve ndryshme institucioneve kanë lidhje me luftën kundër krimit organizuar, nga pushteti lokal, si dhe organizatat jofitimprurëse merren me trajtimin e viktimave krimit organizuar. gjitha këto financime realizohen me urdhër ministrit Financave, bazë propozimit Komitetit Këshillimor Ndërinstitucional Ekspertëve për Masat Kundër Krimit Organizuar.

 

Shifra-839 Sipërmarrje sociale nga pronat e sekuestruaraPërvoja e Ballkanit Perëndimor

vitet e fundit, Ballkan, ka pasur një angazhim madh nga qeveritë luftën kundër krimit organizuar. Shumica e vendeve kanë ratifikuar Konventa Ndërkombëtare për shtypjen e krimit organizuar dhe terrorizmit, si Konventat e Palermos dhe Merida OKB-së – respektivisht kundër krimit organizuar transnacional dhe kundër korrupsionit; Konventa e Këshillit Europës për Parandalimin e Terrorizmit; Konventa për Ndalimin e Financimit Terrorizmit dhe Konventa për Pastrimin, Kërkimin, Kapjen dhe Konfiskimin e Produktit nga Krimi.

Për forcuar luftën kundër korrupsionit dhe krimit organizuar, shumica e vendeve zhvilluan bashkëpunimin policor dhe reformuan sistemin gjyqësor, duke futur metoda reja hetimi, ose njësi re speciale dhe rregulla zbatuese, si çështje konfiskimi. Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia kohët e fundit kanë reformuar ligjin mbi konfiskimin, me qëllim ta bëjnë atë efikas. Reforma e dispozitave ligjore kundër krimit organizuar dhe veçanti zbatimi i instrumentit ligjor sekuestrimit dhe konfiskimit, mund vendoset dinamika ndryshme.

pari, prioritetet e BE-së vitet e fundit janë fokusuar gjithnjë e shumë çështjet e brendshme, veçanërisht luftën kundër terrorizmit dhe krimit organizuar, me theks financimin e aktiviteteve terroriste ose kriminale. Qasja e integruar udhëheq veprimin e BE-së luftën kundër krimit organizuar shtrihet nga parandalimi deri zbatimin e ligjit. Kjo bazohet kryesisht një bashkëpunim efektiv midis autoriteteve Shteteve Anëtare dhe veçanërisht agjencive zbatimit ligjit, duke përfshirë shkëmbimin e informacionit dhe ndihmën e ndërsjellë sekuestrime dhe konfiskime. Disa vende rajon kanë zbatuar procedurat për aplikim si anëtare BE-së dhe për këtë arsye, harmonizimi me standardet europiane për këto çështje është një faktor kyç për aprovimin.

dyti, për vite me radhë, bashkëpunimi policor dhe gjyqësor – siç është zbatimi i instrumenteve Interpolit – ishte qendër politikave për luftën kundër krimit organizuar transnacional. këtë drejtim, ka pasur një tendencë për preferuar politikat e përqendruara persekutimin dhe dënimin e krimit. vitet e fundit, fokusi ka zhvendosur burimet dhe si t’i godasë ata mënyrë efektive, dobësojnë organizatat kriminale; këtë kontekst ri, parimi i konfiskimit është bërë veçanërisht i rëndësishëm. Nga njëra anë, ajo ndikon burimet ekonomike organizatës, nga ana tjetër, duke u kthyer shoqërisë mallin e konfiskuar, bëhet e mundur ndryshohet situata sociale lokale, çon një dobësim mëtejshëm grupit kriminal.

 

 

 

 

The post Sipërmarrje sociale nga pronat e sekuestruara appeared first on Revista Monitor.

BE, e zhgënjyer nga autostradat me PPP: Shumë kosto, pak fitime

Investimet me Partneritet Publik-Privat ndërmarra Bashkimin Europian, vitet 1990, kanë zhgënjyer Komisionin Europian për shkak shpenzimeve mëdha gjatë zbatimit kontratave, kundrejt një fizibiliteti ulët kur punimet përfunduan. Gjykata Europiane e Llogarive publikoi fundmi një analizë kosto-përfitimeve 84 projekteve me PPP u realizuan vendet e BE-së gjatë viteve 1990-2014.

Auditorët bënë analizën për llogari Komisionit Europian gjetën se projektet e audituara nuk janë menaxhuar mënyrë efektive dhe nuk ofrojnë kthyeshmërinë e investimit pas periudhës ndërtimit. “Përfitimet e pritura nga PPP-të shumtën e rasteve nuk u arritën, për shkak vonesave, kostot u rritën shumë se parashikimet fillestare, teksa u evidentuan 1.5 miliardë euro shpenzime joefektive. Auditorët gjetën se dëmet financiare nga PPP u krijuan nga mungesa e analizave strategjike përdorimit PPP-ve, teksa kornizat institucionale dhe ligjore nuk ishin përshtatshme. Vetëm pak shtete kishin përvojë dhe ekspertizë konsoliduar zbatimin e projekteve suksesshme PPP-ve, por një pjesë madhe vendeve, sidomos Greqi, Irlandë dhe Spanjë, projektet nuk ishin efikase.

 

Shembulli i keq i Greqisë

Vala e parë e PPP-ve Greqi u dha vitet 1990 dhe përfshiu projekte si Ura e Rionit Antirion, rruga unazore e Athinës dhe aeroporti i ri ndërkombëtar i Athinës. Vala e dytë e PPP-ve u dha periudhën 2007-2008 dhe kryesisht përfshinte ndërtimin e autostradave. Këto projekte u financuan një masë konsiderueshme nga taksat, por kriza e rëndë financiare dhe ekonomike Greqi solli një kolaps vëllimet e trafikut, i cili ra me rreth 50%, referuar edhe skenarëve pesimistë. Nga ana tjetër, pati rënie mprehtë ardhurave faktike dhe parashikuara për tri koncesionet e audituara.

veçanti, pas 2011-s, tre autostradat e audituara u ballafaquan me një rënie konsiderueshme ardhurave prej reduktimit trafikut, ku Autostrada Qendrore pati rënie trafikut me 63%, Autostrada Olipmia me 49% dhe Autostrada Moreas me 20% krahasim me parashikimin. Autoritetet publike Greqi, një masë madhe, e kishin transferuar rrezikun e trafikut tek partnerët privatë (koncesionarët) kontratat e PPP-së, ndaj ulja e ardhurave ndikoi seriozisht balancën financiare kontratave dhe nxiti huadhënësit pezullonin financimin e projekteve.

këtë situatë, qeveria greke duhet zgjidhte rinegocimin e kontratave, pasi pezullimi i punimeve do kishte një kosto edhe madhe.
Pas tre vitesh negociata, kontratat me koncesionarët u rinegociuan nëntor 2013. Nga rinegocimi, qeveria greke përballoi shpenzime shtesë për rreth 1.2 miliardë euro, vetëm për dy autostrada.

Me rinegocimin, data e fundit për koncesionet mbeti e pandryshuar, por afatet e përfundimit punimeve u zgjatën për tre projektet.
tre autostradat me koncesion Greqi, kontributi i BE ishte 470 milionë euro. Kjo shumë do mbulonte boshllëqet financiare krijuara kryesisht nga ulja e ardhurave nga vëllimet e reduktuara trafikut dhe rritja e konsiderueshme e kostove financiare projekteve, si pasojë e krizës financiare, e cila ndryshoi seriozisht balancat financiare kontratave.

Për tepër, partneri publik gjithashtu duhej paguante 705 milionë euro shtesë për koncesionarët për pastrimin e gjetjeve arkeologjike, për marrjen e lejeve mjedisore kërkuara, për finalizimin e shpronësimeve nevojshme tokës.
Fatura shtesë, sipas auditorëve BE-së, erdhi për shkak projekteve përgatitura keq, dhe veçanërisht për faktin se kontratat e PPP u nënshkruan përpara se disa çështje rëndësishme zgjidheshin. Përfitimi i madh projektet me PPP është mundësia për siguruar mirëmbajtje dhe shërbime mira se projektet tradicionale, pasi partneri privat përgjegjës për ndërtimin është gjithashtu përgjegjës për operimin dhe mirëmbajtjen e infrastrukturës për gjithë kohëzgjatjen e koncesionit.

 

PPP-6-839 BE, e zhgënjyer nga autostradat me PPP: Shumë kosto, pak fitimeTrafiku, rënie drastike pas nisjes pagesës

Kur filloi projekti qendror i autostradës E-65 Greqi, kishte shumë pak shpresë te trafiku (vetëm 4 832 automjete ditë ishin parashikuar për vitin e parë operimit, është trafik i pamjaftueshëm për justifikuar ndërtimin e një autostrade sipas kritereve shëndosha menaxhimit financiar). vitin 2013, vlerësimi i trafikut u reduktua edhe tej 1 792 automjete ditë, pra shumë se 63% nën vlerësimin fillestar. Përkundër kësaj, specifikimet e autostradës u vendosën pa marrë konsideratë nëse kishte një mundësi me pak kosto për ndërtimin e saj.

Për tepër, fushëveprimi i projektit është reduktuar ndjeshëm. Vetëm pjesa e mesme (79 km) e autostradës planifikuar është aktualisht ndërtim e sipër, por Veri dhe Jug nuk lidhet me rrugët e tjera ekzistuese. Pa këto lidhje, nivelet e ardhshme trafikut ka ngjarë jenë shumë ulëta. Projekti Meurthe-et-Moselle (Francë) kishte ardhura pothuajse 50% nën pritshmëritë dhe Irlandë gjithashtu projektin NBS, trafiku ishte 69% pak se parashikimi.

 

Praktikat e PPP-ve, pa konkurrencë

Meqenëse PPP-të kanë pasoja afatgjata për gjeneratat e ardhshme, përzgjedhja e tyre kërkon analiza dhe argumente forta, shprehen auditorët e BE-së. Për shmangur kostot për brezat, praktikat e mira menaxhimit zakonisht marrin konsideratë kryerjen e analizave krahasuese midis opsioneve ndryshme prokurimit (p.sh. tradicionale vs PPP). Nëse opsioni i PPP zgjidhet pa ndonjë analizë krahasuese për siguruar rregulla barabarta loje ndërmjet metodave ndryshme prokurimit, interesi publik është i pambrojtur.

Për 3 nga 12 projektet e audituara, procedurat kombëtare nuk parashohin ndonjë analizë krahasuese, për identifikuar opsionin përshtatshëm prokurimit. gjitha projektet e audituara autostradave Greqi dhe Spanjë nuk bazoheshin asnjë analizë krahasuese. Përveç kësaj, për një nga nëntë projektet, është refuzuar nga gjykata për mungesë theksuar dokumentacion.

Analizat krahasuese janë vlefshme, sidomos për projektet PPP infrastrukturës. Pasi partnerët privatë zakonisht bartin shpenzime larta financiare, teksa tentojnë minimizojnë kostot e mirëmbajtjes afatgjatë, duke përmirësuar cilësinë e ndërtimit, duke rritur kostot e ndërtimit. Auditorët e BE e cilësojnë rëndësishme sektori publik vlerësojë shkallën cilën mund arrihen kursimet afatgjata dhe nëse një PPP janë opsioni i duhur për një infrastrukturë caktuar. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për autostradat.

Projektet e audituara PPP-ve treguan se disa aspekte mund ndikojnë dukshëm performancën e projektit. Edhe pse strukturimi, tenderimi dhe zbatimi i projekteve PPP janë ekskluzivisht kompetencë Shteteve Anëtare, por komisioni mund luajë rol rëndësishëm kur duhet miratojë projekte mëdha për t’u bashkëfinancuar nga burimet e BE-së.

 

Paaftësia për ndarë rreziqet

Aftësia për identifikuar dhe për alokuar rreziqet e projektit mënyrë korrekte është një faktor kyç për suksesin e një PPP. Dështimi për ta bërë këtë mund ketë implikime financiare për partnerin publik dhe pengon arritjen e objektivave projektit. Marrëveshjet e shpërndarjes rrezikut mund sjellin pak stimuj për partnerin privat ose kostot larta projektit dhe shpërblime ulëta për partnerin publik.

Projektet e audituara Greqi treguan se pjesa e rrezikut për partnerin privat e rrezikut është tepër e lartë, si për shembull me autostradën Olympia, ku partneri publik transferoi rrezikun totalisht tek partneri privat, sidomos për çështjet e trafikut. Kjo mund praktikë mund çojë faliment partnerin privat dhe me këtë rast, krijojë kosto shtesë. Një shpërndarje e ngjashme e rrezikut ishte parashikuar edhe për projektin NBS Irlandë, ku trafiku rezultoi i ulët se ai i planifikuar fillimisht.

rastin e projektit autostradës A-1 Spanjë, si rreziku i kërkesës ashtu edhe rreziku i disponueshmërisë u zhvendosën te partneri privat, fondet ndaj investitorit do paguheshin nga qeveria, duke përfshirë bonuse dhe gjoba për cilësinë e mirëmbajtjes. Ndërsa nivelet e trafikut ishin dukshëm poshtë pritjeve, cilësia e mirëmbajtjes krijoi shpërblime kompensonin gjitha humbjet partneri pati nga rënia e trafikut. Edhe këtë rast edhe pse gjitha rreziqet janë përballuar nga partneri privat, praktikë nuk ka pësuar pothuajse asnjë dizavantazh financiar, ndërkohë qeveria ka qenë e detyruar paguajë shumë.
Auditorët pohojnë se për qenë suksesshme, PPP-të kërkojnë korniza, si dhe procese ligjore dhe institucionale fuqishme dhe gjithëpërfshirëse. Për tepër, PPP e suksesshme e PPP varen një masë madhe nga kapaciteti administrativ i autoriteteve përgjegjëse.

 

Si dëmtoi kriza, rasti i Katalonjës

Rajoni i Katalonjës Spanjë vepron me një program konsiderueshëm investimeve PPP. Arsyetimi ekonomik për këto investime bazohej një pikëpamje optimiste për autoritetet bazuar një rritje shpejtë ekonomike, para krizës ekonomike. vitin 2007, projektet e PPP-vë shënuan një vlerë prej 178.8 milionë eurosh, ose 8.9% buxhetit vjetor (2 000 milion euro). Departamenti i transportit Katalonjës vlerësoi se kjo barrë financiare nuk do rrezikonte qëndrueshmërinë e buxheteve ardhshme, pasi atë kohë ekonomia po rritej një ritëm konsiderueshëm. Pas krizës, buxheti vjetor i departamentit u ul 300 milionë euro, duke cenuar pagesat e PPP-ve. Kjo la shumë pak hapësirë për fleksibilitet fiskal dhe kështu komprometoi aftësinë e rajonit për t’u përshtatur me prioritetet zhvillim, ose për financuar investimet urgjente.
Krahas faktorëve tjerë, siç janë efektet e krizës financiare dhe ekonomike, preferencat politike dhe kapacitetet e kufizuara sektorit publik për t’u marrë me PPP-të, prania e kufizuar e mbështetjes BE-së PPP janë bërë shkak për një sërë vështirësish menaxhimin e kontratave me PPP.

 

PPP, jashtë bilancit minojnë transparencën

Auditorët e BE-së, inspektimin e tyre, kanë gjetur se kostot e PPP duhet llogariten bilancin e pronarit ekonomik asetit, domethënë partnerit mban pjesën madhe rreziqeve dhe ka drejtën e shumicës pagesave lidhen me asetin. varësi shpërndarjes riskut dhe shpërblimit ndërmjet partnerëve publikë dhe privatë, rregullat lejojnë dy mundësi:
PPP-të mund regjistrohen bilancin e qeverisë një mënyrë ngjashme, si projektet me prokurim tradicional. Ky opsion trajton aktivitetin e PPP-së si një investim publik gjeneron rritje borxhit qeverisë, përputhje me investimet. këtë rast, ndikimi stabilitetin fiskal është përputhje me kriteret e Mastrihtit.

PPP-të mund regjistrohen jashtë bilancit qeverisë duke zhvendosur kostot e investimit buxhetet e viteve e ardhshme. Avantazhi është se pjesa e borxhit lidhet me PPP nuk është përputhje me kriteret e Mastrihtit.
Alokimi i rrezikut midis partnerëve publikë dhe privatë është një nga karakteristikat kryesore një kontrate PPP. Mbajtja e PPP-ve jashtë bilancit qeverisë nënkupton zhvendosjen e shumicës rreziqeve dhe përfitimeve te partneri privat.

Projektet, pa fitime

Auditorët kanë gjetur se PPP-të e audituara mbështetura nga BE-ja nuk janë menaxhuar mënyrë efektive dhe nuk ofrojnë vlera përshtatshme për kthimin e investimit. Përfitimet e parashikuara PPP-ve audituara shpesh nuk u arritën, pasi ndryshe nga projektet me prokurim tradicional, ishin subjekt i vonesave, rritjes kostove.
Përveç kësaj, u vu re mungesë analize lidhje me potencialet e PPP-ve për ofruar vlera shtesë. Vetëm disa Shtete Anëtare kanë një shkallë përshtatshme përvojës dhe ekspertizës zbatimin e projekteve suksesshme PPP. Auditorët shprehen se ekziston një rrezik i konsiderueshëm PPP-të nuk do kontribuojnë qëllimet e shprehura Dokumentin Europian Transportit.

Rekomandimi 1

Mos përdorni intensivisht PPP-të

Derisa problematikat e identifikuara adresohen dhe rekomandimet e mëposhtme zbatohen me sukses, Komisioni dhe Shtetet Anëtare nuk duhet promovojnë një përdorim intensiv PPP, deri sa adresohen çështjet e identifikuara raportin e auditorëve, veçanti, përmirësimin e kornizave institucionale dhe ligjore, menaxhimin e projekteve, rritjen e sigurisë zgjedhjen e opsioneve investimeve me PPP. Projektet e audituara PPP nuk kanë qenë efektive arritjen e përfitimeve për cilat u bënë.

Auditorët kanë gjetur se projektet e zbatuara kanë vënë qeveritë një pozitë varësisë – kompleksiteti i përgjithshëm i projektit.
Zgjedhja e opsionit PPP për shumicën e projekteve audituara nuk ka sjellë përfitimet e pritshme PPP-ve, si përfundimin e punimeve kohë, si kostot shtesë kanë krijuar. Siç është vërejtur tashmë për projektet e prokurimit tradicional, edhe shumica e projekteve PPP audituara (7 nga 12 projekte, korrespondojnë me 7.8 miliardë euro) janë ndikuar nga joefikasiteti, përfshinte procedura zgjatura prokurimit (deri 6.5 vjet) dhe vonesa fazat e ndërtimit ( variojnë nga 2 deri 52 muaj).
projektet e audituara është gjetur se si qeveritë, investitorët dhe partnerët financim janë treguar shumë optimistë për trafikun, si rasti i Greqisë dhe Spanjës.

 

Rekomandimi 2

zvogëlohen kostot dhe vonesat, janë barrë për qeveritë

Vonesat, rritja e kostove zbatimin e PPP-ve u atribuohen pjesërisht analizave jo plota. Auditorët kanë gjetur se opsioni PPP për realizuar investimin është bërë pa një analizë mjaftueshme. Për shumicën e projekteve audituara nuk ka pasur analiza krahasuese demonstrojnë se PPP ofrojnë përfitueshmëri mëdha për interesin publik krahasim me prokurimin tradicional.
Shumica e projekteve PPP audituara kanë demonstruar mangësi përdorimin e opsionit PPP. Marrëveshjet për ndarjen e rrezikut ishin konceptuar keq, duke rezultuar alokimin e rrezikut joefektiv ose jokoherent.

Rekomandim 3

bëhet zgjedhja e mirë, PPP/prokurim tradicional

Shtetet anëtare e bazojnë përzgjedhjen e opsionit PPP analiza krahasuese shëndosha, siç është Comparator i Sektorit Publik, sigurojnë opsioni PPP zgjidhet vetëm nëse maksimizon vlerën para, edhe poshtë skenarëve pesimistë.
Komisioni Europian siguron Gjykata e Llogarive ketë akses plotë informacionin, mënyrë vlerësojë zgjedhjen e opsionit prokurimit.
Kuadri institucional dhe ligjor ende nuk është i përshtatshëm për projektet e PPP mbështetura nga BE.
“Mangësitë e identifikuara auditimin tonë tregojnë se duhet një aftësi e madhe administrative për zbatimin e projekteve suksesshme PPP-së dhe se kjo mund sigurohet vetëm nëpërmjet kornizave adekuate institucionale dhe ligjore. Ne kemi vërejtur se këto kushte janë vetëm pak Shtete Anëtare”, thuhet raportin e auditorëve. Vetëm disa Shtete Anëtare kanë parashikuar kufizojnë përdorimin e PPP-ve.

Rekomandimi 4

krijohen politika dhe strategji qarta për PPP-të

Auditorët rekomandojnë Shtetet Anëtare krijojnë politika dhe strategji identifikojnë qartë rolin PPP-ve me qëllim identifikimin e sektorëve cilët PPP janë përshtatshmet. Duhen vendosen kufij deri atë masë sa PPP-të mund përdoren mënyrë efektive.
Komisioni propozon ndryshime legjislative për përqendruar mbështetjen financiare për PPP-të sektorët ai i konsideron një rëndësie lartë strategjike dhe përputhje me angazhimet afatgjata PPP-ve. Kombinimi i fondeve BE-së me PPP-të ka çuar kompleksitete dhe pasiguri shtesë nuk inkurajojnë përdorimin e tyre. Numri i projekteve PPP mbështetura nga BE-ja, si pjesë e tregut përgjithshëm PPP ishte ende i ulët.

Rekomandimi 5

Përmirësimi i kuadrit BE-së për një efektivitet madh PPP-ve

Shtetet Anëtare duhet përmirësojnë transparencën duke publikuar listat periodike projekteve PPP, duke përfshirë dhëna mjaftueshme dhe kuptimplota për angazhimet financiare. Komisioni duhet financojë projektet e PPP-ve pasi është siguruar zgjedhja e opsionit PPP ka shumë leverdi se prokurimi tradicional Shtetet Anëtare duhet përmirësojnë transparencën, duke publikuar periodikisht listat e projekteve PPP, me dhëna mjaftueshme dhe kuptimplota. Komisioni Europian, nga ana tjetër, duhet thjeshtojë kompleksitetin e projekteve PPP, funksion veprimeve mëtejshme synojnë thjeshtimin e rregullave dhe procedurave relevante programeve BE.

 

 

 

The post BE, e zhgënjyer nga autostradat me PPP: Shumë kosto, pak fitime appeared first on Revista Monitor.