Home » Horoskopi, 09 dhjetor 2018

Horoskopi, 09 dhjetor 2018

Dashi

Edhe pse jeni nën ndikimin e Jupiterit, planetit fatit madh, sot nuk duhet keni shumë iluzione, prandaj është mirë mbështeteni  aftësitë tuaja, se ndihmën nga qielli.

 

Demi

Parashikohet një ditë pozitive, nën shenjën e Afërditës dhe hënës brilante, do t’ju mbështesin jo vetëm planin sentimental, por edhe çështjet ekonomike. Dhe keni vërtet nevojë.

 

Binjakët

Me gjithë largimin gradual Jupiterit nga shenja juaj, mos u shqetësoni, se vendin vakancat do ta zërë Neptuni një orbitë mese brilante për ju. Priten kontakte dhe njohje reja.

 

Gaforrja

Një Hënë e favorshme shenjë duhet shfrytëzuar maksimum, për sistemuar një herë e mirë problemet fushën sentimentale. Mos kini frikë formuloni kërkesat tuaja.

 

Luani

Kuarteti i formuar nga Afërdita, Marsi, Saturni dhe Plutoni, bëjnë dita e sotme (dhe ndoshta edhe tej) jetë mjaft pozitive planin ekonomik. Por edhe zemra kërkon pjesën e saj.

 

Virgjëresha

Tani Jupiteri është një orbitë se stimuluese për ju, do t’i keni gjitha mundësitë rikuperoni terrenin e humbur dhe pse jo, t’i merrni revanshin një kundërshtari.

 

Peshorja

Edhe pse Hëna sot ju “vështron” pak si shtrembër nga lart, nuk duhet shqetësoheni edhe aq, pasi do keni Uranin dhe Saturnin e anën tuaj. Do t’i riktheheni një projekti vjetër.

 

Akrepi

fund, qielli i juaj, deri tani i vrenjtur, do “spastrohet” nga era e ftohtë e Jupiterit, nga ana tjetër për jo do ketë efektin e një flladi ju mbush plot freski e energji.

 

Shigjetari

Është tranziti i disa planetëve njëherësh, e sidomos “pesha” e rëndë e Saturnit duket se e “ngrys” deri diku qiellin tuaj. Por fati juaj sot është Merkuri, ka efekte mjaft pozitive.

 

Bricjapi

Situata yjore për ju duket disi e komplikuar, për shkak një Merkuri ju ka “kthyer kurrizin” duke ju lënë mëshirën e një Saturni aspak miqësor. shumë vëmendje ndaj partnerit.

 

Ujori

Edhe pse Jupiteri nuk ju mbështet si parë, asgjë nuk do t’ju pengojë arrini një objektiv caktuar, pasi keni mbështetjen e Marsit dhe Afërditës. Pak tolerantë.

 

Peshqit

Pas një periudhe cilën nuk ju ka ecur edhe aq shumë, duket se tani kuotat tuaja do njohin vetëm rritje, deri sa paraqesin vlerat reale aspektin profesional. Duhet bëni vetëm durim.

Reklama

Lexo më shumë