Home » Petroviq flet pas ndalimit në Merdare

Petroviq flet pas ndalimit në Merdare

Deputeti i komunitetit serb, Sllobodan Petroviq, i cili u ndalua ditën e sotme Merdare, ka folur rreth kësaj ngjarje.

Ata pyetën për disa gjëra përgjithshme dhe për atë se çfarë është shkruar media dhe unë i pyeta pse kanë arrestuar mua. Derisa ata kërkonin merrnin një intervistë nga unë, unë ua ktheva se nuk kanë asgjë për pyetur mua dhe kërkova lejonin shkojë sepse unë shkova Beograd me motrën tek familja” tha Petroviq për Rtv Kim, transmeton Klan Kosova.

Petroviq ka shtuar se ka mbetur i shokuar nga mbajtja prej katër orësh.

Poashtu, Petroviq, ka treguar se për ngjarjen e ka informuar edhe Qeverinë, Kuvendin.

Reklama