Home » Lista e plotë e fituesve të “Këngës Magjike” 2018-të

Lista e plotë e fituesve të “Këngës Magjike” 2018-të

Sonte ka përfunduar edicioni i 20-të i festivalit Kënga Magjike fitues i cilës është zgjedhur Flori Mumajesi me këngën “Plas”, shkruan KultPlus.

poshtë mund ta gjeni listën e plotë fituesve:

Vokali i mirë femëror shkoi për Venera Lumani me këngën “Lind për ty”.
Çmimi për grupin mirë shkoi për “Revolt Klan” me këngën “Ndriço.
Çmimi i Televizionit Klan shkoi për Klajdi Haruni meNuk dua dot pak”.
Çmimin artisti i ri e fitoi Wendi Mancaku” me këngën “Ëndrra ime”.
Çmimin ‘Çesk Zadeja’ e fitoi Erik Lloshi “Mos urre”.
Çmimin kënga stil e fitoi Rovena Dilo ft. Onati me këngën “Ma jo
Çmimi ‘Best Duet’ – Flori Nazifi & Inis Neziri me këngën “Fli krahët e mi”.
Çmimi artisti i mirë sipas votimeve web e kanë fituar Fifi & Mc Kresha me këngën “Psikopatja jote”.
Çmimin ‘Best Euro Trend’ e fituan Manuel Moscati dhe Matteo Beccuci me “Sempre”.
Çmimin e Produksionit Jon Music e fitoi “Kejsi Tolaj “ ke mua”.
Çmimin e kritikës e fitoi Rozana Radi meKur përfundon një dashuri si e jona”.
Çmimin për vokalin mirë mashkullor, e fitoi “Mentor Haziri me këngën “ ke vra”.
Çmimi RTV 21- Ardit Cuni dhe Daniela Toci me këngën “Qaj”
Çmimi “Magjia e parë”- Lorenc Hasrama dhe Olsi Bylyku “Si flas”
Çmimi “Best to invest”- Krusita “Akull”
Çmimi ‘Etno Trend’- Artiola & Bruno “Po digjem”
Çmimin performanca e mirë e fitoi Ronela Hajati “Vuaj”
Çmimi i interpretimit Era Rusi “Mos ma merr”
Çmimin për baladën mirë e mori Flori Mumajesi me këngën “Plas”
Çmimin kënga e mirë e fitoi Aurela Gace dhe Eli Fara “Zemra Rratatata”
Vendi i tretë- Fifi & Mc Kresha me këngën “Psikopatja jote”
Vendi i dytë- Aurela Gace dhe Eli Fara “Zemra Rratatata”
Vedni i parë- Flori Mumajesi me këngën “Plas”

Edhe këtë edicion emrat e mëdhenj muzikës shqipe u ngjiten skenën prestigjioze derisa edhe emrat e rinj dhe talentët e zbuluara fundi nuk munguan./KultPlus.com

BeFunky-collage-1-1 Lista e plotë e fituesve të “Këngës Magjike” 2018-të

The post Lista e plotë e fituesve të “Këngës Magjike” 2018-të appeared first on KultPlus.

Reklama