Home » Flet drejtori i KEK’ut i cili mbrëmë u kërcënua me jetë

Flet drejtori i KEK’ut i cili mbrëmë u kërcënua me jetë

Dy persona janë arrestuar sot nga policia pasi njëjtit dyshohet se mbrëmë kanë kërcënuar me jetë drejtorin e KEK’ut Njazi Thaqi. Me urdhër Prokurorit Shtetit arrestuarit janë dërguar qendrën e mbajtjes për 48 orë.

Kamerat e sigurisë dolën vendimtare kapjen e dy personave dyshuar. Ende pa kaluar 24 orë nga momenti kur ata kërcënuan drejtorin e Korporatës Energjetike Kosovës Njazi Thaqi.

Ky i fundit i ka thënë Klan Kosovës se nuk i njeh njerëzit cilët i zunë pritën dhe i kërkuan punësime ilegale këmbim jetës.

Rreth orës 17:00 hyrje banesës tij lagjen “Bregu i Diellit” Prishtinë dy persona ia zunë pritën Njazi Thaqit.

“Tu u fut banesë kanë ardhë dy persona, cilët për mua kanë qenë panjofshëm. kanë thirr emër dhe kanë tentu me ma dhanë një letër cilën ishin dy emra cilët u dashka me i punësu”, tha Thaqi për Klan Kosovën.

E nëse Thaqi nuk bën një gjë tillë u kërcënua edhe me vrasje.

Shkak për gjithë këtë sipas drejtorit KEK’ut është një konkurs për vende lira pune i hapur nga Korporata ai drejton.

Pa kaluar 24 orë nga kërcënimi policia i ka kapur dy dyshuarit.

Ata u kapën falë filmimeve kamerave sigurisë këtë lagje.

The post Flet drejtori i KEK’ut i cili mbrëmë u kërcënua me jetë appeared first on Veriu.info.

Reklama