Home » Deputeti serb tregon tmerrin e ndaljes në Merdare: U ndala për katër orë nga ‘BIA’ serbe

Deputeti serb tregon tmerrin e ndaljes në Merdare: U ndala për katër orë nga ‘BIA’ serbe

Deputeti i Kuvendit Kosovës, Slobodan Petroviq se është ndalur sot Merdare për shumë se katër orë nga anëtarët e Shërbimit Informativ Serbisë (BIA).

Petroviq sot ka marrë rrugën për Beograd, për vizituar motrën e tij, siç ka thënë ai.

Por ai është ndalur mendare nga Shërbimi Informativ i Serbisë, ku njëjtin e kanë mbajtur për shumë se katër ore dhe e kanë intervistuar.

Petroviq ka thënë se ka kërkuar ta lëshojnë, teksa anëtarë BIA-së e kanë pyetur për gjëra përgjithshme siç ka thënë ai.

Ata pyetën për disa gjëra përgjithshme dhe për atë se çfarë është shkruar media, e unë i pyeta pse kanë arrestuar mua. Ndërsa ata kërkonin merrnin një intervistë nga unë. Unë ua ktheva se nuk kanë asgjë për pyetur mua, dhe kërkova lejonin shkojë, sepse unë shkova Beograd me motrën time tek familja”, ka thënë Petroviq për Rtv Kim.

Petroviq ka thënë se ka mbetur i shokuar nga mbajtja prej katër orësh.

Unë jam i shokuar, nuk e di pse u mbajtën për katër orë”.

Për këtë ai ka thënë se ka informuar përfaqësuesit e Qeverisë Kosovës, Kuvendit dhe ambasadave vendeve perëndimore për këtë ngjarje. /Insajderi.com

The post Deputeti serb tregon tmerrin e ndaljes në Merdare: U ndala për katër orë nga ‘BIA’ serbe appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Reklama