Home » Basketboll: FITORE E MADHE E “ULQINIT”

Basketboll: FITORE E MADHE E “ULQINIT”

Kosarka-Basketboll-300x144 Basketboll: FITORE E MADHE E “ULQINIT”Basketbollistët e “Ulqinit” fituan derbin e xhiros 3 Ligës Parë Erste fushë vet, skuadrën favorit “Sutjeska” nga Nikshiqi, me rezultatin 83:81.

skuadrën fituese me 19 pikë u veçua Latkoviq, gjersa e përcolli Xhons me 17 pikë.

“Falënderoj lojtarët tanë për një mbrëmje shkëlqyer dhe fitore madhe. Falenderim i veçantë i takon publikut i cili njohu energjinë positive skuadrës e cila për çdo ditë do jetë gjithnjë e e mirë”, tha drejtori i KB “Ulqini” Rizo Hajdarpashiq.

Reklama