Home » VIDEO/ I tregojnë se i kanë vrarë vajzën, deputetja qan dhe bertet në parlament

VIDEO/ I tregojnë se i kanë vrarë vajzën, deputetja qan dhe bertet në parlament

Një deputete meksikane ka përjetuar një përvojë tepër keqe gjatë një seance parlamentare.

Ajo u njoftuar përmes telefonit se vajza e saj ishte vrarë, teksa ishte qëlluar nëntë herë me armë një palestër.

Deputetja, Carmen Medel Palmas, shpërtheu ulërima dhe lot për bijën e saj 22 vjeçare teksa seanca parlamentare po transmetohej direkt.

E bija, Valeria Cruz Medel ishte studente e mjekësisë, kurse sipas dhënave para ajo ishte ngatërruar me dashurën e një pjesëtari një grupi kriminal.

Policia ka arrestuar dy persona për ngjarjen.

E njoftuan i kishin qëlluar vajzën, deputetja shpërthen lot dhe ulërima parlament on Vidnews.

Reklama