Home » Vdesin 11 persona nga zjarret në Kaliforni (VIDEO)

Vdesin 11 persona nga zjarret në Kaliforni (VIDEO)

paktën 11 persona kanë humbur jetën dhe shumë tjerë janë lënduar nga zjarret kanë kapluar Kaliforninë veriore Shteteve Bashkuara.

Zjarrfikësit kanë bërë ditur se 6.700 shtëpi dhe biznese janë shkatërruar nga zjarri, ngjarje kjo e cila cilësohet si një ndër shkatërrueset historinë e SHBA-ve.

Shefi departamentit Policisë Los Anxhelos, John Benedict, gjatë një konference për shtyp kë raportuar se numri i viktimave është rritur nga nëntë 11, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

“Mjerisht duhet raportoj se kemi edhe dy viktima kanë humbur jetën zonën e zjarrit”, ka thënë Benedict.

klankosova.tv

Reklama