Home » Meta takon Presidentin e Francës, ja çfarë diskutuan

Meta takon Presidentin e Francës, ja çfarë diskutuan

Presidenti i Republikës Shqipërisë, Ilir Meta, është takuar sot me homologun e tij francez, Emmanuel Macron. Ka qenë vetë kreu i shtetit shqiptar i cili ka bërë p[publik lajmin përmes rrjetit social Facebook.

Meta shkruan se marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy shteteve dhe forcimi i Eruopës, ishin dy çështjet kryesore fokus bisedës mes tij dhe presidentit Macron.

Ja postimi i Metës:

Shumë i lumtur takoj Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, shpreh vlerësimet për marrëdhëniet tradicionale dhe shkëlqyera mes dy vendeve dhe rëndësinë e dinamizmit tyre e njëkohësisht rolin e tij për një Europë fortë e bashkuar. 

Reklama