Home » KV “Luboteni vazhdon me serinë e fitoreve

KV “Luboteni vazhdon me serinë e fitoreve

KV “Luboteni” – KV “Drenica” 3:0 (25:18,25:19 dhe 25:13

Volejbollistët e Lubotenit nga Ferizaj kane arritur edhe një fitore ne kuadër Kampionatit Kosovës duke mposhtur ekipin e Drenicës me rezultat 3:0 sete 25:18,25:19 dhe 25:13

Kjo ndeshje për Lubotenin ishte edhe si një parapërgatitje për takimin e dytë garave ndërkombëtare CEV do zhvillohet Diabakit Turqisë me 14 nëntor me ekipin “Ziraat Bank”.
Ferizajasit kampionatin e Kosovës edhe pas xhiros 6-të, vazhdojnë jenë ekipi pa asnjë humbje por deri tani nuk kanë humbur edhe asnjë set.

Reklama