Home » Bellew – Usyk, ndiqeni këtu LIVE meçin

Bellew – Usyk, ndiqeni këtu LIVE meçin

Bellew – Usyk, ndiqeni këtu LIVE meçinTony Bellew – Oleksander Usyk do jetë super dueli i sotëm boks, për katër titujt e botës kategorinë cruiserweight.

Britaniku 35-vjeçar, Tony Bellew, do ta sfidojë ukraniasin 31-vjeçar, Oleksandr Usyk, për gjithë titujt e botës kategorinë e cruiserweight, raporton Insporti

Bellew kaluarën ka mbajtur titullin e WBC, kurse, Usyk është boksieri i parë histori mban katër titujt e mëdhenj botëror peshat cruiserweight.

Ai aktualisht mban titullin e WBO nga viti 2016, titullin e WBC prej janarit 2018, si dhe titujt e WBA dhe IBF prej korrikut 2018.

Ecja ring pritet fillojë rreth orës 23:00, por ashtu siç ndodhë jo rrallë herë duele tilla mëdha, kjo mund ndodhë edhe vonë shkaku i meçeve tjera, i paraprijnë duelit kryesor.

poshtë keni linkun ku mund ta përcjellni live meçin do fillojë pas pak ‘Manchester Arena’. /Insporti.com

The post Bellew – Usyk, ndiqeni këtu LIVE meçin appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Reklama