Home » Pamje nga vendi ku u vra shqiptari në Australi

Pamje nga vendi ku u vra shqiptari në Australi

Një shqiptar është gjetur i vdekur brenda banesës tij zonën e Para Vista Australi. Dyshohet jetë vrarë për prishje pazareve drogës, sipas hetimeve deritanishme policisë. shtëpinë e tij u gjet një sasi droge dhe për këtë arsye hetuesit besojnë se ky është shkaku i vrasjes.

Identiteti i shqiptarit nuk është bërë me dije, por mediat sqarojnë se ai është i moshës 46-vjeçare. Policia beson se vrasësi vodhi një sasi droge nga makina e viktimës shqiptar, me cilën u arratis nga skena e krimit. pas, automjetin e braktisi një rrugë aty pranë. Ndërsa fqinjët thonë se kurrë nuk kishin dyshuar për ndonjë aktivitet ilegal 46-vjeçarit shqiptar.

Kurse një tjetër fqinj u shpreh se perdet e dritareve ishin gjithmonë mbyllura dhe asnjëherë nuk mund shikoje brenda. Policia australiane u ka bërë thirrje qytetarëve njoftojnë nëse kanë dijeni apo informacion për autorin e dyshuar.

dca7f0efe38acd615b1c3ecdc31ef14e-730x393 Pamje nga vendi ku u vra shqiptari në Australi

dca7f0efe38acd615b1c3ecdc31ef14e-730x393 Pamje nga vendi ku u vra shqiptari në Australi

The post Pamje nga vendi ku u vra shqiptari në Australi appeared first on INSAJDERI.

Reklama