Home » Befason moti, ky është parashikimi

Befason moti, ky është parashikimi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti sot do vazhdojë mbetet me kushte ngjashme meteorologjike, me diell dhe vranësira kalimtare.

Sipas institutit, kjo gjendje bllokuese anticiklonike e cila është shfaqur para një periudhe gjatë kohore do ta vazhdojë ritmin edhe për disa ditë, duke e mbajtur situatën termike me vlera ngjashëm dhe pa reshje.

“Temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen lëvizin ndërmjet 21-23 gradë Celsius. Do fryjë erë nga verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet njoftim.

The post Befason moti, ky është parashikimi appeared first on Veriu.info.

Reklama