Home » Vritet shqiptari në Australi, i vjedhin drogën që kultivonte në shtëpi

Vritet shqiptari në Australi, i vjedhin drogën që kultivonte në shtëpi

Një person është gjetur i vrarë një banesë verilindje qytetit australian Adelaide këtë premte. Televizioni australian “7 News”, raporton se viktima është i shtetësisë shqiptare dhe i moshës 46-vjeçare, por pa bërë ditur gjeneralitetet e tij.

SipasPanorama“-s, i referohet “7 News”, vrasja dyshohet se ka ndodhur natën mes hënës dhe martës, por policia mori një sinjalizimin për kontrolluar banesën vetëm premten rreth orës 1 pasdite, duke zbuluar kështu edhe krimin.

Ditën e sotme, vendngjarje u kthyen detektivët për hetuar krimin. Dyshimet e policisë janë se vrasja ka lidhje me drogën. Dyshohet se autorët kanë ekzekutuar banesë viktimën dhe para se largoheshin, kanë marrë një sasi konsiderueshme droge nga banesa e pas janë arratisur me makinën e viktimës.

Ky njeri duket se ka qenë viktimë e një sulmi rëndësishëm dhe për arsye operacionale nuk mund hyj detajet e plagosjeve ka pësuar,” u tha gazetarëve Inspektori Billy Thompson nga vendngjarja.

Ai u pyet nga gazetarët nëse viktima ishte i njohur për policinë?

Jo nuk ishte”, tha.

Sipas policisë, shtëpia përdorej për kultivim droge. banesë janë gjetur bimë narkotikë dhe pajisje përdoren për kultivimin e rritjen e tyre.

Fqinjët thanë se nuk dyshonin për ndonjë gjë jashtëligjshme për viktimën, i cili kishte rreth 6 muaj ishte zhvendosur atë banesë “Carousel Street”, lagjen “Para Vista”.

Ai nuk dukej se kishte ndonjë vizitor, asnjë zhurmë banesë, asgjë, është thjesht shumë e çuditshme”, tha Richard Scurrell për “7 News”.

E kam përshëndetur disa herë, nuk ia di emrin apo ndonjë gjë tjetër, ishte shumë i

Një tjetër fqinj, Peter Wilson u shpreh: “Perdet janë gjithmonë mbyllura, dritaret gjithmonë mbuluara, dukej se asgjë nuk ndodhte aty”.

 

v.l/Dita

7f74fec8fa1f99ccb4bd429a7949c9ff Vritet shqiptari në Australi, i vjedhin drogën që kultivonte në shtëpi 7f74fec8fa1f99ccb4bd429a7949c9ff Vritet shqiptari në Australi, i vjedhin drogën që kultivonte në shtëpi

Reklama

Lexo më shumë