Home » Policia tregon se kush dhe pse e ndezi zjarrin e madh sonte në Suhodoll të Mitrovicës

Policia tregon se kush dhe pse e ndezi zjarrin e madh sonte në Suhodoll të Mitrovicës

Një pjesë e malit Suhodoll Mitrovicës është përfshirë nga zjarri, shtunën.

Zëvendëskomandanti i Policisë Kosovës për veriun e Mitrovicës, Besim Hoti, i ka thënë Telegrafit se banorët e zonës përreth, kanë djegur shkurret dhe pastaj zjarri ka dalë jashtë kontrollit duke marrë masë me gjerë.

Hoti ka konfirmuar, se vendin e ngjarjes kanë dalë Policia dhe Zjarrfikësit, dhe janë duke e lokalizuar zjarrin.

Sipas tij, ndezja e zjarrit nuk ka bëjë me ndonjë aktivitet kriminal, apo etnik.

42848610_609365226132453_3837582089616621568_n Policia tregon se kush dhe pse e ndezi zjarrin e madh sonte në Suhodoll të Mitrovicës

42848610_609365226132453_3837582089616621568_n Policia tregon se kush dhe pse e ndezi zjarrin e madh sonte në Suhodoll të Mitrovicës

The post Policia tregon se kush dhe pse e ndezi zjarrin e madh sonte në Suhodoll të Mitrovicës appeared first on Veriu.info.

Reklama