Home » Kur gangsterët e ‘MS-13’ vijnë në lagje, ja çfarë bëjnë milionerët

Kur gangsterët e ‘MS-13’ vijnë në lagje, ja çfarë bëjnë milionerët

Hamptons është një zonë pasanikësh Long Island Nju Jorkut, kryesisht me vila pushimi për milionerë.

prill 2018, policia arrestoi disa anëtarë bandës famëkeqe MS-13.

Një vit parë u gjetën katër kufoma masakruara fare pranë, mendohet se kanë lidhje me bandën. Kjo ka bërë milionerët e zonës bëhen paranojakë.

MS-13 (Mara Salvatrucha) është një nga bandat frikshme SHBA, me origjinë nga Los Anxhelosi.

Banda ishte fillimisht me emigrantë nga El Salvadori, por tani është përhapur gjithë SHBA-në.

Kohët e fundit kanë qenë shumë aktivë pikërisht Long Island.

Një prej milionerëve, John Catsimatidis, thotë ka arritur atë pikë sa fle natën me një automatik pranë shtratit.

Një tjetër thotë se ka ndërtuar një dhomë blinduar, me xhama antiplumb.

Ky panik i ka shkuar për shtat biznesmenëve si Gary Blum, presidenti i një kompanie merret me dyer dhe dritare blinduara për mjedise luksoze.

Dhe produktet e tij nuk janë lirë. Një dritare e vetme antiplumb kushton 6000 dollarë.

Sipas tij, milionerët kanë kërkuar “dhoma paniku”, praktikisht “bunkerë” luksozë nëpër vila, dhoma blinduara e armatosura.

The post Kur gangsterët e ‘MS-13’ vijnë në lagje, ja çfarë bëjnë milionerët appeared first on INSAJDERI.

Reklama