Home » Kryetari i KOK-ut merr me veten djalin dhe gruan Lojërat Olimpike për të rinj në Argjentinë

Kryetari i KOK-ut merr me veten djalin dhe gruan Lojërat Olimpike për të rinj në Argjentinë

Kryetari i Komitetit Olimpik Kosovës, Besim Hasani, ka udhëtuar bashku me familjen e tij Buenos Aires.

Kosova mori pjesë Lojërat Olimpike për rinj “Buenos Aires 2018”, ku xhudistja Erza Muminoviq mori medalje bronztë.

Pjesë e “delegacionit” Kosovës ishin edhe gruaja dhe djali i kreut KOK-ut, raporton Insporti.

këtë udhëtim Kosovës jashtë vendit, përveç Komitetit Olimpik Kosovës dhe Ministrisë për Kulturë, Rini e Sport (MKRS), pranishëm krahas sportistëve dhe ekipit olimpik, ishin edhe familja e kryetarit KOK-ut.

besim-hasani-erza-muminoviq Kryetari i KOK-ut merr me veten djalin dhe gruan Lojërat Olimpike për të rinj në Argjentinë
Kryetari i KOK-ut, Besim Hasani me sekretarin Shasivar Haxhijaj dhe ministrin Kujtim Gashi

Djali i kryetarit Hasani, Astrit Hasani, është kryetar i Federatës Peshëngritjes, ishte po ashtu i pranishëm këtë darkë ku po festohej medalja e xhudistes kosovare.

Përveç dajlit të Besim Hasanit, e pranishme ishte edhe bashkëshortja e tij, ku shihet në foton e publikuar nga Insporti.

KOK dhe Ekipi Olimpik i Kosovës, bashku me MKRS-në po festonin medaljen e fituar nga xhudistja nga Peja, Erza Muminoviq.

The post Kryetari i KOK-ut merr me veten djalin dhe gruan Lojërat Olimpike për të rinj në Argjentinë appeared first on Veriu.info.

Reklama