Home » Joachim Low thyen rekord me Gjermaninë

Joachim Low thyen rekord me Gjermaninë

Selektori i Kombëtarës gjermane, Joachim Low, ka thyer rekordin për shumti paraqitje si menaxher i Gjermanisë, përcjell Klan Kosova.

58-vjeçari udhëheqë skuadrën gjermane nga viti 2006 dhe shtunën paraqitjen kundër Holandës shënoi paraqitjen e 168-të dhe kështu ka kaluar Sepp Herbergerin i cili parë mbante këtë rekord.

Arritja e madhe e tij me Gjermaninë nga koha e ka nën menaxhim padyshim se është triumfi Kupën e Botës 2014, pastaj finalja Euro 2008, vendi i tretë ne Kupën e Botës 2010 dhe titulli i Kupës Konfederatave 2017.

Qëndrimi i tij këtë pozitë u pikëpyetje pas rezultateve jo mira Botërorin e këtij viti, por ai ka konfirmuar se do qëndrojë edhe tutje si shef i Gjermanisë.

listaaa Joachim Low thyen rekord me Gjermaninë

klankosova.tv

 

Reklama