Home » Holanda mposht Gjermaninë pas 16 vitesh

Holanda mposht Gjermaninë pas 16 vitesh

Holanda ka shënuar fitore thellë ndaj Gjermanisë kuadër Ligës Kombeve, fitorja e parë e “Tulipanëve” ndaj këtij rivali pas 16 vitesh.

3 me 0 ishte rezultati përfundimtar i takimit sotëm, transmeton Koha.net.

Ishte mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk ai shënoi golin e parë minutën e 30.

E pjesën e dytë Holanda shënoi edhe dy herë, përmes Depayt dhe Wijnaldumit.

Grupin 1 tani Holanda është vendin e dytë me tre pikë. Gjermania vendin e tretë ka një pikë.

The post Holanda mposht Gjermaninë pas 16 vitesh appeared first on XL Press – Communications Media.

Reklama