Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Reklama

Home » Forcohet Vetëvendosje, ja kush iu bashkua tani

Forcohet Vetëvendosje, ja kush iu bashkua tani

Aktivisti i shoqërisë civile, Fidan Kalaja ka aderuar Lëvizjen Vetëvendosje. Kjo është bërë e ditur nga kryetari i LVV-së Albin Kurti një postim rrjetin social Facebook.

Kurti postimin e tij ka renditur biografinë e Kalajës duke e cilësuar si njërin nga aktivistët shquar shoqërisë civile.

Postimi i plotë i Albin Kurtit:

Fidan Kalaja u anëtarësua Lëvizjen VETËVENDOSJE!. Pata kënaqësinë ta mirëpres dhe bashkëbisedoj me .

Fidani për shumë se 13 vite është aktivist i shoqërisë civile Kosovë. Ka qenë themelues dhe udhëheqës i Qendrës Kosovare Kundër Korrupsion dy vitet e fundit, ndërkaq nga viti 2010 deri vitin 2015 ka qenë Menaxher Programesh Lëvizjen FOL.

vitin 2016 është përzgjedhur nga Departamenti Amerikan i Shtetit për marrë pjesë programin International Visitor Leadership Program (IVLP) i realizuar SHBA fushën e anti-korrupsionit. Nga viti 2014 deri vitin 2016 ka shërbyer si Anëtar i Komitetit Koordinues rrjetit madh global fushën e anti-korrupsionit për Evropë – Koalicioni UNCAC (Koalicioni i Konventës OKB-së Kundër Korrupsionit).
vitet 2013-2015 ka qenë inciator dhe bashkëudhëheqës i anëtarësimit Kosovës organizatën ndërkombëtare Partneriteti për Qeverisje Hapur (PQH).

Është themelues i Koalicionit Regjional për Mbrojtjen e Informatorëve. Ka përfunduar studimet bachelor Psikologji, Universitetin e Prishtinës. Dija dhe përvoja, përgjegjësia dhe përkushtimi i Fidanit, pa dyshim se do jenë dobishme për Lëvizjen.

43950034-480622925770930-4097329282043346944-n_1539458334-5956381 Forcohet Vetëvendosje, ja kush iu bashkua tani

The post Forcohet Vetëvendosje, ja kush iu bashkua tani appeared first on Veriu.info.

Reklama
Këtë e pëlqejnë %d blogues: