Home » Zyrtare: Largohen nga Kombëtarja dy futbollistë para ndeshjes me Izraelin

Zyrtare: Largohen nga Kombëtarja dy futbollistë para ndeshjes me Izraelin

Për shkak probleme fizike dhe konkretisht tërheqjeve muskulore pësuara gjatë ndeshjes miqësore ndaj Jordanisë futbollistët e ekipit kombëtar, Frederic Veseli dhe Ylber Ramadani janë larguar nga grumbullimi i ekipit kombëtar për vijuar me fazën riaftësuese.

Trajneri i skuadrës përfaqësuese Christian Panucci, ndërkohë ka kryer menjëherë zëvendësimet e duhura, shkruan InSporti.

Kështu brenda ditës sotme skuadrës do ti bashkohen mbrojtësi Ivan Balliu dhe mesfushori Sabien Lilaj, cilët do jenë dispozicion skuadrës kombëtare, vigjilje ndeshjes zyrtare datës 14 tetor, ora 20:45, Izrael. Shqipëria sipas programit, sot ka zhvilluar seancën e parë stërvitore, teksa do ketë edhe një dytë pasdite, por me dyer mbyllura.

The post Zyrtare: Largohen nga Kombëtarja dy futbollistë para ndeshjes me Izraelin appeared first on INSAJDERI.

Reklama