Home » Tjetër dasmë në “Windsor”, martohet mbesa e Elisabeth II

Tjetër dasmë në “Windsor”, martohet mbesa e Elisabeth II

Oborri mbretëror britanik ka qenë sërish qendër vëmendjes këtë premte, për shkak dasmës mbesës Mbretëreshës Elisabeth II, Princeshës Eugenie dhe partnerit saj hershëm, Jack Brooksbank, një tregtar vere, ceremoni kjo e zhvilluar “Windsor”.

Ceremonia, sidoqoftë është shoqëruar nga ankesa për koston e saj, ndërkohë personazhet kryesore përpiqeshin kapnin shkëlqimin e dasmave mbretërore mëparshme.

Dita e madhe për nëntën linjën e fronit britanik dhe Jack Brooksbank, një i zakonshëm me miq me gjak blu, vjen pas dasmës si përralla Princit Harry dhe Meghan Markle, mbajtur maj.

Kjo ceremoni u ndoq nga masat e adhuruesve dhe u pasua me muaj jehonë media, me tituj gazetash dhe histori televizive lidhje me aktoren amerikane, me sharmin e saj pushtoi oborrin mbretëror.

Dasma e premtes, ndoshta nuk mundi arrinte njëjtën lartësi, për shkak rolit Princeshës Eugenie jetën publike britanike.

Familja mbretërore dhe personalitete famshme ishin mes 850 ftuarve ceremoni. Nusja u shoqërua nga babai i saj, Princi Andrew, nën sytë e gjyshes, Mbretëreshës Elisabeth II.

l.h/ dita

Reklama

Lexo më shumë