Home » Për një shuplakë u vranë tre persona, kjo ndodhë vetëm në Shqipëri 

Për një shuplakë u vranë tre persona, kjo ndodhë vetëm në Shqipëri 

Mësoni detaje se si ndodhim ngjarja tragjike Mat, ku mbeten vrarë 10 persona.

54-vjeçari Kujtim Koxha, banues fshatin Shëlli- Mat, lokalin e shtetasit Q.K, pas një konflikti për motive dobëta ka vrarë me armë zjarri automatik shtetasit:

Mentor Hoxha, 36 vjeç, (shofer fadrome) banues fshatin Burgajet Mat, si dhe ka plagosur rëndë e pas kanë humbur jetën spital Tiranë shtetasit :

Erzen Aliaj , 49 vjeç, banues Burrel (shofer kamionçine)

Hamit Buci, 43 vjeç, banues fshatin Shëlli Mat (banor fshati).

Nga plumbat është plagosur rëndë shtetasi A.H, 40 vjeç, banues fshatin Burgajet rrethit Mat.

Lexo po ashtu:

Por çfarë ndodhi?

Kujtim Koxha ka qenë ne lokalin e fshatit Shëlli rreth orës 12: 30, dhe këtë kohë kanë ardhur punonjësit e Bashkisë cilët po punonin një rrugë fshati , ku janë ulur për ngrenë drekë lokalin e fshatit .

këto moment shtetasi Kujtim Koxha ju ka thenë punonjësve Bashkisë dhe kryesisht shtetasit Erzen Aliaj se përse nuk vini dhe shtroni rrugën afër shtepisë time, përse po shtroni vetëm këtë rrugë .

këtë kohë është çuar nga tavolina shtetasi Erzen Aliaj ku kanë dalë jashtë lokalit dhe ka debatuar me shtetasin Kujtim Koxha, dhe e ka goditur me shuplakë ne fytyrë .

Ne këtë kohë janë ngritur punonjësit e tjerë duke i ndarë pasi shtetasi Kujtim Koxha ishte gjendje te dehur .

pas autori është larguar drejtim banesës tij ku ka marrë armën e zjarrit dhe pasi është afruar tek lokali ka qëlluar punonjësit cilët po konsumonin drekë.

Pas krimit kryer autori është larguar drejt pyllit fshatit Burgajet. Si rezultat i ndjekjeve pandërprera, brenda 1 ore, efektivët kanë kapur dhe arrestuar autorin 54-vjeçarin Kujtim Koxha.

Reklama