Home » Mbappe “pushton” Amerikën

Mbappe “pushton” Amerikën

“Fenomeni” Mbappé ka mbërritur SHBA. Revista prestigjioze amerikane “Time”, nesër i kushton kopertinën e saj sulmuesit PSG-së, duke e konsideruar si një nga “modelet e brezit ri” botimin e saj ndërkombëtar.

Kampioni i fundit botëror, moshën 19-vjeçare, duket si një nga rinjtë me ndikim glob, nga pikëpamja sportive dhe sociale.

“Mbappé është e ardhmja e futbollit”, – thotë revista prestigjioze, e cila flet për ngritjen e shkëlqyeshme lojtarit ri. Mbappé është sportisti i katërt, do shfaqet këtë revistë prestigjioze botërore, pasi e kanë bërë këtë parë Messi, Neymar dhe Balotelli. Talenti francez prek rrëfimin e tij, do publikohet numrin e nesërm “Time”, karrierën e tij meteorike, jetën si futbollist dhe atë familjare.

Unë mendoj se kam humbur disa gjëra. Nuk kam pasur jetën normale një riu, dal me miqtë dhe kem kënaqësi shpeshta”, – thotë sulmuesi, i cili flet për virtytet i konsideron thelbësore, për arritur krye. Duke na njohur me veten, Mbappe tregon vërtetë e parimeve tij, pavarësisht nga fama: “Kam mësuar se yjet e mëdha dhe lojtarët e mëdhenj janë përulur, njerëzit respektuar. Ka tri gjëra jetësore për mua: respekti, përulësia dhe kthjelltësia”.

Kylian Mbappé, një nga 30 kandidatët për fituar “Topin e Artë” për vitin 2018, pasi bëri një paraqitje madhe Botërorin e Rusisë, ka shënuar fundi katër gola me PSG-në vetëm 13 minuta loja. Ai tashmë ka fituar Ligue 1 me PSG-në dhe kryeson renditjen me ekipin e tij, këtë sezon, me fitore plota. PSG-ja, fakt, ka thyer rekordin e fitoreve njëpasnjëshme historinë e futbollit francez.

425241_TS_12_10_18_2955392478_ Mbappe “pushton” Amerikën

The post Mbappe “pushton” Amerikën appeared first on PrizrenPress – Portal informativ.

Reklama