Home » I dyshuari pranon sulmin ndaj gazetares bullgare

I dyshuari pranon sulmin ndaj gazetares bullgare

Prokuroria gjermane ka publikuar se i dyshuari për vrasje Viktoria Marinovas ka pranuar sulmin, por e ka mohuar përdhunimin dhe vrasjen.

Nga zyra e prokurorisë qytezën Celle premten kanë kumtuar se i dyshuari, i cili është identifikuar si Serverin Krasimirov 21 vjeç, ka thënë se nuk ka pasur qëllim ta vrasë gazetaren televizive Viktoria Marinova.

Prokuroria pretendon se i dyshuari ka pranuar se ka qenë nën ndikim alkoolit dhe drogave kur një park kishte hyrë debat me gruan cilën nuk e ka njohur.

Ata shtojnë se ai ka thënë se e ka goditur gruan fytyrë dhe e ka gjuajtur shkurre, por ka mohuar se ka pasur për qëllim ta vrasë.

Ata theksojnë se Krasimirov, i cili ishte arrestuar martën Gjermani, bazë urdhër kërkimit evropian, mund ekstradohet Bullgari afat prej dhjetë ditësh.

Gazetarja e kanalit televiziv bullgar TVN Viktoria Marinova është vrarë shtunën me mbytje vendin Ruse, veri vendit, ka publikuar dielën prokuroria e Bullgarisë./Insajderi.com.

The post I dyshuari pranon sulmin ndaj gazetares bullgare appeared first on INSAJDERI.

Reklama