Home » Goditi me sëpatë nusen e xhaxhait, arrestohet 32-vjeçari

Goditi me sëpatë nusen e xhaxhait, arrestohet 32-vjeçari

 

Dhunoi rëndë nusen e xhaxhait, bashku me atin dhe vëllanë, policia arreston 32-vjeçarin Algert Koleci 32 vjeç, banues Armatë, Manëz. Ngjarja ka ndodhur 23 shtator 2018, ku Medi Koleci bashku me dy djemtë Algertin dhe Admirin dhunuan duke goditur me sëpatë kunatën për çështje pronësie. Menjëherë pas krimit, policia buri pranga  shtetasin Admir Koleci 28 vjeç, banues Manëz, ndërsa u prangos fshatin Armath. Ndërkohë vijon  jenë kërkim Medi Koleci.

Ngjarja

Qefsere Koleci 55-vjeçe ka pasur konflikte mbartura me familjen e Medi Kolecit për cështjet e pronësisë.  Familja e gruas dhunuar prej 5 vitesh endej dyerve gjykatës për gjetur drejtësi, pasi kunati i saj kishte zaptuar një rrugë shtetërore tek e cila Qefserja e familja e saj kalonin prej 23 vitesh për shkuar tokën e tyre.

Djali i saj Eltoni tha se Bashkia e Durrësit ju dha atyre drejtë dhe IKMT-ja ndërhyri për hapur rrugën e mbjellë me ullinj, por ky veprim ka inatosur xhaxhain e familjarët e tij. Ai ka tentuar bllokojë sërish rrugën pas ndërhyrjes se IKMT, por policia e ka shoqëruar disa orë, ndërsa sapo e ka liruar, ai bashku me djemtë shenjë hakmarrje kanë dhunuar sot 55-vjeçaren.

Medi Koleci sapo doli nga komisariati ku u shoqërua për disa orë, bashku me dy djemtë e tij kanë dhunuar Qefsere Kolecin. Ata e goditën me sëpatë duke i shkaktuar plagë rënda, ndërsa pas e hodhën kanal. E ndërsa 55-vjeçarja ndodhet spitalin e Traumës, policia prangosi njërin nga nipërit e bashkëshortit saj e goditën. 55-vjeçarja u gjet gjendje rëndë nga familjarët e saj, cilët e çuan menjëherë spital. Dy vëllezërit Admir dhe Algert Koleci tashmë janë arrestuar, ndërsa babai i tyre vijon jetë kërkim nga policia.

Qefsere Koleci është 55-vjeçarja u gjet dje e masakruar një ferrë pranë tokës saj Manëz Durrësit. Ajo tregon për gazetaren e Fax Neës Eksiola Shehu se është dhunuar nga Medi Koleci dhe pas është hedhur ferra, teksa tregon se ka dëmtim kafkës kokës, dhe një këmbë dhe një dorë thyer.

Dëshmia e gruas dhunuar

dy-640x360-300x169 Goditi me sëpatë nusen e xhaxhait, arrestohet 32-vjeçari

‘’Pashë zotërinë duke prerë pemët, kishte marrë masat për rrethuar me dy çunat. ka goditur me sëpatë kokë dhe është thy kafka e kokës, është thyer këmba dhe dora. Isha nisur për te prona ime, jo te rruga kemi pasur sherrin. ka sulmuar Medi Koleci, dy djemtë nuk kanë goditur, është turrur dhe ka rënë direkt me sëpatë kokë.

I kam thërritur kunatës dhe i kam thënë, hajde se mbyti. Dy çunat nuk kanë qëlluar, kanë hedhur ferrë pas, kanë kërkuar një orë dhe me zor kanë gjetur aty. Tokën e kam gjysmë orë larg nga shtëpia, gjeti goca dhe kunata masakruar.

l.h/ dita

Reklama

Lexo më shumë