Home » Deputeti Salinaji, pas dëshmisë për “Babalja”: Prokurorët ishin të qartë

Deputeti Salinaji, pas dëshmisë për “Babalja”: Prokurorët ishin të qartë

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salinaji, foli për mediat pas dëshmisë dha Prokurorinë e Krimeve Rënda lidhje me hetimet për dosjen e pagëzuar si “Babalja”.

“Prokurorët ishin qartë lidhje me çështjen. Nuk ka asnjë dilemë”, tha deputeti demokrat.

Sot jam person nën hetim për shkak kallëzimit Agron Xhafajt. Vetë Agroni kurrë nuk ka ardhur këtu si unë, vetëm erdhi për kallëzuar”, shtoi Salianji, raporton Tch, transmeton Klan Kosova.

Deputeti është hetim për akuzën e kallëzimit rremë. Akuza është ngritur lidhje me audiopërgjimin e Albert Veliut dhe Agron Xhafës, vëllait ministrit Brendshëm, por pas, sipas hetimeve, rezultoi se bashkëbiseduesi i Veliut nuk ishte Agron Xhafaj, por Fredi Alizoti, një aktor kishte imituar zërin e Agronit, kundrejt një shpërblimi prej 200 mijë eurosh.

Reklama