Home » Brnabiq – Thaçit: Mjaft fole për Preshevën, durimi jonë ka fund

Brnabiq – Thaçit: Mjaft fole për Preshevën, durimi jonë ka fund

Kryeminstrja serbe, Ana Brnabiq ‘ka urdhëruar’ përfaqësuesit e Kosovës ndalojnë foluri për Preshevën, Medvegjën dhe Bujanocin, shkruan B92.

Ajo ka thënë se mirë është flitet se si mund përmirësohen raportet mes Prishtinës dhe Beogradit dhe se si arrihet një kompromis’.

Brnabiq, këtë mënyrë, siç shkruajnë mediat serbe, i është kundërpërgjigjur presidentit Hashim Thaçi i cili ka thënë seka pranuar mbështetjen e presidentit francez Emmanuel Macron lidhur me mundësinë e korrigjimit kufijve”, gjë e cila nënkupton bashkëngjitjen e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit si tërësi me Kosovën./Periskopi

The post Brnabiq – Thaçit: Mjaft fole për Preshevën, durimi jonë ka fund appeared first on Veriu.info.

Reklama