Home » Basha: Nuk trembem nga makinacionet e shtetit privat

Basha: Nuk trembem nga makinacionet e shtetit privat

Kryetari i Partisë Demokratike Shqipërisë, Lulzim Basha është paraqitur mesditën e kësaj premteje Prokurorinë e Tiranës, për t’u marrë pyetje pas denoncimit shefit grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, për “kallëzim rremë” sa i përket çështjes “Xhisiela”.

Pas daljes nga prokuroria, kreu i PD-së deklaroi se “shteti po përdoret për shpëtimin e inkriminuarve”, por shtoi se ai nuk trembet aspak, raporton Tch, transmeton Klan Kosova.

“Thirrja e kryetarit opozitës një regjim kriminal për t’u paraqitur Prokurori, nuk është fundi i opozitës, por fillimi i fundit regjimit kriminal. Ndaj sot kam një mesazh qartë për Edi Ramën dhe veglat e tij qorre shtet, media dhe kudo: Partia Demokratike, unë dhe shqiptarët e vendosur për larguar krimin nga politika, as nuk trembemi, as nuk shantazhohemi dhe as nuk impresionohemi nga makinacionet politike shtetit privat Edi Ramës, por jemi vendosur për vazhduar deri fund betejën tonë për çmontimin e këtij shteti privat dhe shkatërrimin e diktaturës mafioze”, tha Basha.

Reklama