Home » Basha del nga Prokuroria me një mesazh për Ramën

Basha del nga Prokuroria me një mesazh për Ramën

Kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaron se thirrja e tij Prokurori nuk është fundi i opozitës por fillimi i fundit një regjimi.

Jashtë ambienteve prokurorisë, Basha përcolli me gazetarët dhe një mesazh për Edi  Ramën

“PD, unë dhe shqiptarët e vendosur për larguar krimin nga politika, as nuk trembemi as nuk shantazhohemi nga makinacionet politike Edi Ramës por jemi vendosur çmontojmë krimin nga politika”

Dy deputetë opozitës janë thirrur prokurori. Salianji sepse është kallëzuar nga një trafikant i dënuar droge dhe unë i kallëzuar nga një politikan bandit i lidhur me krimin.

Kur regjimet e korruptuara dhe inkriminuara janë afër fundit, faza e fundit është përdorimi i shtetit, me shpresën e dëshpëruara për mbytur zërin e opozitës dhe për shpëtuar pushtetin e tyre inkriminuar.

Thirrja e kryetarit opozitës nga një regjim kriminal për tu paraqitur prokurori nuk është fundi i opozitës, por fillimi i fundit regjimit kriminal.”

Ndaj sot kam një mesazh qartë për Edi Ramën dhe veglat e tij qorre shtet, media dhe kudo: PD, unë dhe shqiptarët e vendosur  për larguar krimin nga politika as nuk trembemi, as nuk shantazhohemi dhe as nuk impresionohemi nga makinacionet politike shtetit privat Edi Ramës, por jemi për vazhduar deri fund, betejën tonë për çmontimin e këtij shteti privat dhe shkatërrimin e diktaturës mafioze.

l.h/ dita

Reklama

Lexo më shumë