Home » Bayerni dhuron spektakël dhe fiton Superkupën e Gjermanisë

Bayerni dhuron spektakël dhe fiton Superkupën e Gjermanisë

Gjiganti bavarez është fitues i Superkupës Gjermanisë për vitin 2018, pas fitores thellë 5-0 shënoi ndaj Eintracht Frankfurtit finale.
Pjesa e parë e ndeshjes dhe disa minuta dytën i takuan sulmuesit Robert Lewandowski, realizoi tre gola.
Spektakli i sulmuesit polak filloi minutën e 21’, për vazhduar minutën e 26’ dhe minutën e 54’.
Coman minutën e 63’ shënoi për 0-4, ndërsa Thiago Alcantara vendosi rezultatin përfundimtar minutën e 85, për 0-5.
Kjo është hera e shtatë Bayerni fiton Superkupën e Gjermanisë./Lajmi.net/

Reklama