Home » “Atmosferë e shkëlqyer në Anfield, fillim i përsosur në Premierligë”

“Atmosferë e shkëlqyer në Anfield, fillim i përsosur në Premierligë”

ndeshjen e parë sezonit 2018/2019, Redsat fituan me rezultat 4-0 Anfield kundër West Ham Unitedit, me golat e Mohamed Salah, Sadio Mane (dy gola) dhe Daniel Sturridge.
minutën e 82-të takimit duke e zëvendësuar golashënuesin e dyfishtë, Sadio Mane.
Publiku e priti me brohoritje dhe duartrokitje futbollistin nga Kosova momentin e hyrjes lojë, ndërsa ai ishte mjaft i gëzuar.
“Atmosferë e shkëlqyer sot Anfield, me një fillim përsosur Ligën Premier”, ka shkruar Shaqiri Twitter.
Xherdan Shaqiri iu bashkua Liverpoolit korrik këtij viti nga Stoke City, pasi Redsat e aktivizuan klauzolën e tij prej 13.5 milionë funtesh (15 milionë euro).
Ai debutoi 29 korrik ndeshjen miqësore kundër Manchester Unitedit duke shënuar një gol fantastik.

Reklama