Home » Xherdan Shaqiri e quan ‘fillim të përsosur’ ndeshjen e parë me Liverpool në Premier League

Xherdan Shaqiri e quan ‘fillim të përsosur’ ndeshjen e parë me Liverpool në Premier League

Pas ndeshjes mahnitshme midis ekipit Liverpool dhe West Ham United e cila përfundoi me një fitore bindëse vendasve, këtë fitore e ka festuar lojtari shumë i dashur për shqiptarët, Xherdan Shaqiri, i cili është pjesëtar i këtij ekipi.

Xherdan Shaqiri i cili u transferua nga Stoke City Liverpool gjatë kësaj vere, ka postuar një fotografi tij Facebook dhe ka shkruar se ishte një fillim i përsosur për Liverpoolin premier League, transmeton Klan Kosova.

“Atmosferë e madhe sot fushë me një fillim përsosur Ligën Premier”, ka shkruar Shaqiri.

 

Reklama