Home » Ter Stegen pret penalltinë, Barcelona fiton Superkupën, Messi thyen rekord

Ter Stegen pret penalltinë, Barcelona fiton Superkupën, Messi thyen rekord

Barcelona ka shënuar fitore 2:1 ndeshjen e Superkupës Spanjës ndaj Sevilës duke e nisur me torfe fituar sezonin 2018/19, cilin edhe ashtu hyn si fitues aktual i La Ligas dhe Kupës Mbretit.

Ndeshja u zhvillua Tanxhir Marokut, terren neutral, një vendim ky i Federatës Spanjolle Futbollit për herë parë ta zhvillojë këtë ndeshje jashtë Spanjës dhe këtë format, meqë herët është luajtur vajtje – ardhje.

Arsye për këtë ka qenë ngarkesa orar pas Kampionatit Botëror dhe përkrahja Spanja i kishte dhënë fushatë Marokut për organizuar Botërorin 2026, duke dashur ky shtet promovohet si nikoqir i ngjarjeve mëdha futbollit.

Lexoni raportin e plotë dhe shikoni momentet më interesante.

The post Ter Stegen pret penalltinë, Barcelona fiton Superkupën, Messi thyen rekord appeared first on INSAJDERI.

Reklama