Home » Rrëzohet avioni në Indonezi, 8 të vdekur dhe një 12-vjeçare e mbijetuar

Rrëzohet avioni në Indonezi, 8 të vdekur dhe një 12-vjeçare e mbijetuar

Një avion i vogël humbi kontaktet me kontrollin e trafikut ajror Indonezi, e pas u gjet i rrëzuar nga banorët qarkun Pengungan Bintang.

Ekipet për kërkim-shpëtim Indonezi kanë gjetur tetë persona vdekur dhe një fëmijë 12-vjeçar.

Ky i fundit mësohet se ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar spital për trajtim mjekësor.

Indonezi ndodhin shpesh aksidente ajrore. vitin 2014, një avion po udhëtonte nga Surabaya për Kuala Lumpur u rrëzua detin Java, duke lënë vdekur 162 pasagjerë.

s.a/dita

Reklama

Lexo më shumë