Home » Pamjet nga stërvitjet e ekipeve – stadiumi Fadil Vokrri duket gati

Pamjet nga stërvitjet e ekipeve – stadiumi Fadil Vokrri duket gati

Nesër stadiumin Fadil Vokrri zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovës futboll ndërmjet Dritës dhe Prishtinës, ndeshje do shënojë fillimin e sezonit 2018/19 futbollin e Kosovës dhe përurimin e stadiumit rinovuar Fadil Vokrri.

Ndeshja po ashtu do jetë test final për këtë stadium para inspektorëve UEFA-s, cilët do vendosin nëse këtu mund luhen ndeshje ndërkombëtare nivelit Ligës Kombeve, garë kjo fillon shtator dhe kombëtarja e Kosovës planifikon Prishtinë luajë si vendës.

Insporti ka siguruar pamjet nga stërvitjet të dyja ekipeve ku shihet edhe gjendja e fushës, ndriçimit dhe një pjesë infrastrukturës stadiumit përurohet nesër.

The post Pamjet nga stërvitjet e ekipeve – stadiumi Fadil Vokrri duket gati appeared first on INSAJDERI.

Reklama