Home » Pacolli e Baton Haxhiu tejkalojnë përplasjen parazgjedhore, i harrojnë sharjet e kërcënimet

Pacolli e Baton Haxhiu tejkalojnë përplasjen parazgjedhore, i harrojnë sharjet e kërcënimet

Baton Haxhiu ka kryer sot dy punë kur ka vendosur t’i shkojë prapa Hashim Thaçit. Ka tejkaluar edhe belanë me Behgjet Pacollin, cilin e kishte kërcënuar kur lideri i AKR’ kishte hyrë koalicion parazgjedhor me LDK’. Pacolli ka njoftuar se bregdetin shqiptar ka qerasur miqtë e tij me një drekë.

Baton Haxhiu e ka tejkaluar sharjet dhe kërcënimet ishin raportuar se kishin ndodhur shtëpinë e Behgjet Pacollit kur ky i fundit kishte vendosur hynte koalicion parazgjedhor me LDK’.

Gazetari Haxhiu, i cili gjatë luftës fundit Kosovë për 12 ditë e kishte shpallur veten vdekur, vazhdon jetë afër liderëve veçanërisht Hashim Thaçit. Afër Presidentit po qëndron duke i shërbyer me qëndrime publike por edhe duke qëndruar afër tij fizikisht.

Haxhiu bashkë me Thaçin i janë bashkuar sot Pacollit jahtin e tij luksoz bregdetin shqiptar Shëngjin.

Fotot ku shihet Haxhiu duke vrapuar pas Thaçit fillimisht janë publikuar portale ndërsa pak minuta vonë Pacolli ka publikuar foto vetëm me Presidentin Hashim Thaçi. foto nuk e ka përfshirë edhe Haxhiun, gazetarin po ia përkrahë idenë Presidentit për korrigjim e ndryshim kufijsh.

Edhe pse Pacolli kur ishte përplasur me Haxhiun, prag zgjedhjeve fundit nacionale, nuk ka folur por ka thënë se nëse do flasë ndonjëherë dikush do turpërohet. Kishte folur Haxhiu, duke lëshuar akuza drejtim Pacollit se ai nuk di çka është politika.

Nuk e kam kërcënuar Behgjet Pacollin, i kam shkruar një mesazh dhe asgjë shumë, ma ka kthy krejt çka i kam thënë atë natë nuk i’a hjeki as një presje, dhe mendoj se krejt çka i kam thënë atë natë. Për arsye se pjesën e parë bisedës Bexho, po presin pesë persona jasht kthejau përgjegjen se nuk je ti kaq i madhë me te prit ty pesë vet edhe ti me i lën varun. Për arsye se për njëherë nga pesë miq vetëm njëri mbetet dhe ai njeri mbetet edhe ai nuk mbetet dhe mbeten katër armiq për arësye se ti i ke lënë me prit deri momentin e fundit”…

Haxhiu kishte fajësuar kreun e AKR’ për rrëmujën skenën politike natën kur u formuan koalicionet parazgjedhore, cilat ndërruan plotësisht garën zgjedhore.

Behgjet Pacolli prag zgjedhjeve nacionale kishte vendosur hynte koalicion me LDK’, duke ia shuar Kadri Veselit ëndrrën për t’u bërë Kryeministër. Veseli i ishte bindur Hashim Thaçit vend humbjes pozitën e Kryeministrit t’ia dhuronte Ramush Haradinajt, i cili momentin kur ishte njoftuar për koalicionin PDK-AAK ishte një debat televiziv duke lëshuar akuza drejtim Veselit, Thaçit, SHIK’ut e PDK’.

The post Pacolli e Baton Haxhiu tejkalojnë përplasjen parazgjedhore, i harrojnë sharjet e kërcënimet appeared first on Veriu.info.

Reklama