Home » Nis ndeshja Barcelona – Sevilla, befasi në formacionet titullare

Nis ndeshja Barcelona – Sevilla, befasi në formacionet titullare

Sapo ka filluar ndeshja e Superkupës Spanjës, mes Barcelonës dhe Sevillës.

Janë publikuar formacionet e dy ekipeve ku duket ketë befasi 11-she titullare, njofton Klan Kosova

Ernesto Valverde ka lënë bankë rezervë kampionin e botës, Samuel Umtiti dhe mesfushorin kroat Ivan Rakitic duke u dhënë hapësirë transferit ri Clement Lengelt dhe mesfushorit brazilian Arthur.

Poashtu timonieri i Barçës, ka lënë jashtë edhe Philipe Coutinhon duke i dhënë hapësirë Ousmane Dembeles.

anën tjetër tek Sevilla befasia e madhe është lënia jashtë e sulmuesit Wissam Ben Yedder.

pesë ndeshjet e fundit  janë takuar këto skuadra, Barcelona ka katë fitore dhe një barazim.

BARCELONA

Starting XI: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Arthur, Busquets; Rafinha, Messi, Dembélé; Suárez (4-2-3-1)

Bench: Cillessen, Umtiti, Miranda, Rakitic, Vidal, Coutinho, Munir.

SEVILLA

Starting XI: Vaclík; Gómez, Kjaer, Mercado; Navas, Mesa, Banega, Escudero; Sarabia, Muriel, Vázquez (3-4-3)

Bench: Soriano, Carriço, Amadou, Aleix Vidal, Nolito, André Silva, Ben Yedder.

Reklama