Home » Ndahet bursë për djalin e Oliver Ivanoviqit

Ndahet bursë për djalin e Oliver Ivanoviqit

Bogdan Ivanoviç, djali i Oliver Ivanoviç , do marrë 10 vitet e ardhshme një bursë nga manastiri Hilandar.

Kontrata e bursave do nënshkruhet ditët e ardhshme dhe pagesa do fillojë nga 1 shtatori, shkruajnë mediet beogradase, transmeton Indeksonline

Ai është një fëmijë është pagëzuar Deçan, një fëmijë rritet deri frymën e ortodoksisë ”, thuhet njoftim.

Njëra prej qendrave rëndësishme ortodoksisë botë verifikoi bursën/ certifikatën e cila do jetë një provë për njerëzit e mëdhenj nuk vdesin, por jetojnë me fëmijët e tyre”, deklaroi gruaja e vrarit Oliver, Milena Ivanoviç.

Ndryshe, udhëheqësi i SDP u vra 16 janar përpara zyrave partisë me gjashtë plumba pjesën e prapme. Pas gjysmë viti vrasësit dhe urdhëruesve tyre nuk u gjetën dhe u dënuan.

The post Ndahet bursë për djalin e Oliver Ivanoviqit appeared first on INSAJDERI.

Reklama