Home » Daliq: Po mendoj për Kroacinë, jo për Premierligën

Daliq: Po mendoj për Kroacinë, jo për Premierligën

Përzgjedhësi i Kroacisë Zlatko Daliq ka thënë se është i interesuar vetëm triumfin Rusia 2018 dhe aspak spekulimet e lidhin me drejtimin e ndonjë skuadre Premierligës.

Kroacia është finale Kampionatit Botëror Rusia 2018 ku do përballet me Francën, ndeshjen luhet dielën stadiumin Luzhniki Moskës.

Daliq ka deklaruar se ndjehet i gatshëm për ta drejtuar cilëndo skuadër, por se është i interesuar vetëm drejtimin e skuadrës është finalen e Rusia 2018.

Unë nuk mund mendoj njëherë për ardhmen time sepse mund ta japë një mesazh keq te disa kroatë derisa ne jemi duke u munduar bëhemi skuadra e mirë botë”.

Por ndoshta. Tani duhet provojmë bëjmë diçka madhe”.

Kam filluar një klub vogël. Ju kam thënë atyre se një emër i madh është i barabartë me një gabim madh kushton shumë para”.

Por unë kam thënë gjithnjë: Ma jepni Barcelonën pse Real Madridin dhe do fitoj tituj”.

Ne nuk jemi respektuar Evropë, edhe pse trajnerët si Slaven Biliq dhe Niko Kovaq kanë rezultate mëdha. Unë kam filluar nga fundi dhe një vit kam qenë trajneri i mirë Azi”.

Reklama