Home » Trajtoni këmbët e enjtura me majdanoz

Trajtoni këmbët e enjtura me majdanoz

Mjekësia popullore ka  mënyra shumëllojshme ndaj trajtimit ënjtjeve këmbë, dhe një prej tyre është majdanozi.

Ai është jashtëzakonisht i dobishëm dhe është shumë i njohur për aftësinë e nxjerrit  jashtë lëngjet e tepërta trupit.

Përbërësit:

5 lugë gjelle majdanoz

500 ml ujë

Përgatitja:

një tenxhere shtoni ujin dhe vëreni vlojë temperaturë lartë.

Priteni majdanozin copa vogla dhe hidheni tenxheren me ujë.

Lëreni ziejë edhe për 5 minuta shtesë.

Largojeni pas nga zjarri dhe lëreni ftohet për rreth 20 minuta.

Konsumojeni formën e çajit tre herë ditë.

Rezultatet pozitive do jenë dukshme shumë shpejt dhe gjitha problemet me këmbët tuaja do zhduken si me magji!

l.h/ dita

Reklama

Lexo më shumë