Home » Rrëshqitje dheu nga reshjet, bllokohet rruga Kukës-Peshkopi

Rrëshqitje dheu nga reshjet, bllokohet rruga Kukës-Peshkopi

Aksi rrugor Kukës-Peshkopi është bllokuar për disa orë pasditen e enjtes si pasojë e rrëshqitjeve masive dheut, pas reshjeve dendura ranë gjatë kësaj kohe verilindje.

Si pasojë e rrëshqitjeve, dhjetëra automjete mbetën bllokuara dy anët e rrugës lidh fshatrat Bushtricë dhe Ujmisht.

Përveç rrëshqitjes dheut nga shpatet e rrugës, reshjet kanë sjellë edhe probleme me çarjen e asfaltit, shkruan Top Channel.

Banorët e zonës pohojnë se aty pranë ndodhet një përrua ka dalë nga shtrati dhe gjitha inertet ka grumbulluar i ka nxjerrë sipërfaqe rrugës.

Po ashtu, nga reshjet është çarë edhe tubacioni ndodhet poshtë asfaltit.

Reklama