Home » Ndërron jetë kitaristi i grupit “Jericho”, Suad Jamini

Ndërron jetë kitaristi i grupit “Jericho”, Suad Jamini

Sot ka ndërruar jetë kitaristi i grupit “Jericho”, Suad Jamini.

Lajmin për vdekjen është konfirmuar nga miqtë e Jaminit, nëpër rrjete sociale, përcjell Klan Kosova.

Edhe një djalë i ri, një rocker na la”, ka shkruar Facebook, rokeri Rilind Gërvalla.

“Ngushëllime shoqes Aidë dhe shoqërisë e njohën Suad Jaminin. Unë e njoha nëpërmes këngës, Jerichos! Kosovën ku na vdesin rinjtë e shendosh spitaleve o duhet ta ndryshojmë o do vdesim një nga një, bal!”, ka shkruar ai Facebook.

Reklama