Home » Ministri Bajrami uron qytetarët për Bajram: Paçi harmoni në familje e bollëk në sofër

Ministri Bajrami uron qytetarët për Bajram: Paçi harmoni në familje e bollëk në sofër

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani prag Festës Fitër Bajramit i ka uruar gjithë besimtarët islam.

Ai, nëpërmjet një postimi Facebook, ka thënë se kjo festë bartë vete vlera rëndësishme për njerëzimit e manifestohen përmes sakrificës, devotshmërisë, solidaritetit e humanitetit.

“Festa e Fitër Bajramit bart vete vlera rëndësishme për njerëzimit e manifestohen përmes sakrificës, devotshmërisë, solidaritetit, humanitetit, drejtësisë e barazisë mes njerëzve, duke bartur me vete porosinë e mirëqenies dhe paqes. dashur qytetarët, urime Festa e Fitër Bajramit! Paçi harmoni familje e bollëk sofrat tuaja”, ka thënë Bajrami.

Ministri Bajrami vjen nga radhët e Nismës Socialdemokrate. Ai është emëruar ministër i Tregtisë shtatorin e vitit kaluar. /Insajderi.com

The post Ministri Bajrami uron qytetarët për Bajram: Paçi harmoni në familje e bollëk në sofër appeared first on INSAJDERI.

Reklama