Home » Martial kërkon largimin nga United

Martial kërkon largimin nga United

Anthony Martial është duke kërkuar largohet nga Manchester United, pas tre sezonave.

Francezi u bashkua me Djajtë e Kuq vitin 2015, sezonin e parë pati ndikim madh, duke shënuar 11 gola 31 ndeshje Premier Leaguë nën Louis Van Gaal.

Por dy sezonat tjerë, nën Jose Mourinhon, pjesën madh Martial e kaloi stol, duke shënuar vetëm 12 gola 30 ndeshje.

Është agjenti i futbollistit, ai ka konfirmuar se Martial dëshiron largohet.

Pasi kemi shqyrtuar gjitha opsionet dhe mundësitë, Anthonny po dëshiron largohet nga Manchester United”, ka thënë Philippe Lamboley.

Reklama