Home » Daçiq: Serbia po përpiqet për zgjidhje të përhershme me Kosovën

Daçiq: Serbia po përpiqet për zgjidhje të përhershme me Kosovën

Serbia është e gatshme vazhdojë përpjekjet gjendet një zgjidhje e përhershme do ishte interesin edhe Prishtinës edhe Beogradit.

Kështu ka thënë ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se përpjekjet e tyre po bëhen t’i sillet stabilitet gjithë rajonit dhe Evropës, shkruan Most, përcjell Klan Kosova.

Daçiq ka thënë se synimi kryesor i Serbisë është ruajtja e paqes dhe stabilitetit

Reklama