Home » Bërnabiq thërret SHBA-në dhe BE-në që të ndikojnë mbi Prishtinën

Bërnabiq thërret SHBA-në dhe BE-në që të ndikojnë mbi Prishtinën

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se vendi i saj ka treguar konsistencë dhe gatishmëri për bisedime raport me Prishtinën.

Ajo ka thirrur SHBA-në dhe Bashkimin Evropian ndikojnë Prishtinën zyrtare, sipas saj tregojë seriozitet, implementojë marrëveshjet e arritura Bruksel dhe jetë një partner me cilin bisedohet, shkruan Tanjug, përcjell Klan Kosova.

Është fondamentale kur diçka negociohet dhe nënshkruhet, implementohet”, ka thënë Bërnabiq.

Është e pakuptimtë flitet për çështje tjera, pa u bërë këto”.

Komentet rreth dialogut me Kosovën, Bërnabiq i ka bërë një takim kanë mbajtur sot Serbi, ku është diskutuar për sundimin e ligjit atje.

Reklama